Forum

Fatih Projesin de (...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Fatih Projesin de (Meb Hattı) Yazıcı Paylaşımı ve Antivirüs GÜncellemesi Sorunu Genel Bilgilendirme

2 Yazılar
2 Üyeler
1 Likes
1,312 Görüntüleme
(@omeraksu)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar konuyu yanlış yere açmış olabilirim ama il milli eğitim müdürlükleri ve ankara genel merkez fortigate kullandığı için konuyu buraya açtım bu konu hakkında sıkıntı çeken arkadaşlar için bilgilendirme yazısı yazmak istedim

Ben İzmir Bornova Mesleki Eğitim Merkezin de bilgi işlemciyim geçenlerde server 2016 etkinleştirememe sorunu için konu yazmıştım sağolun herkes yardımcı olmuştu sorunun meb internetinden kaynaklı olduğunu öğrenmiştik

Yine öğrenmiş olduğum bir bilgi ve tecrübe ile sizlere bilgi vermek istedim okullarda kullanılan meb hattının 53,443,5353 portları ve 91.228.165.115 ip sinden başlayıp 91....... ip sonuna kadar tüm ipler engellenmiş bu yüzden hiç bir antivirüs programı sorunsuz bir şekilde etkinleşmiyor mecburen cep telefonundan internet paylaşımı yapıp etinleştirmeleri öyle yapılıyor.

55,443,5353 portları da engelli olduğu için ağda usb yazıcıları paylaşıma açınca asla paylaşımdan tanıtım yazdıramıyorsunuz izmir il milli eğitim müdürlüğünü arayıp bilgi işlemden destek alıp kapalı port ve ipleri açtırınca sorun çözüldü

Bu sorundan muzdarip arkadaşlar varsa bu şekilde çözüme kavuşabilirler

Konuyu yanlış yere açtıysam da özür dilerim farklı bir sayfaya taşırsanız sorun olmaz sanırım

Gönderildi : 29/11/2022 18:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Bilgi ve paylaşım için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/12/2022 18:31

Paylaş: