Forum

Firefox'ta son penc...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Firefox'ta son pencereyi geri getirme | cozumpark.com

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
6,024 Görüntüleme
(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member
Konu başlatıcı
 

Firefox çöktüğünde dahi standart ayarlarla son oturumu tüm sekmeleriyle birlikte otomatik olarak yeniden başlatabiliyor.

Bir anlık dalgınlık sonucunda tarayıcı penceresini kapattığınızda internet tarayıcı penceresinde üzerinde çalıştığınız metni kaybedebilirsiniz. Bu durum özellikle forumlara ya da blog'unuza uzun mesajlar göndermek istediğinizde ya da web mail servisleri üzerinden e-posta göndermeye çalıştığınızda can sıkıntısı yaratabilir.

Bunun için Araçlar - Seçenekler'e tıklayın ve Ana sekmesinde Başlangıç alanından, Firefox açıldığında'da Son oturumdaki pencereleri ve sekmeleri göster'i işaretleyin.

Bu yapılandırma, internet tarayıcınızı başlattığınızda sörfe kaldığınız yerden devam etmenizi sağlıyor. Firefox, çoğu durumda form girdilerini de yeniden oluşturuyor ve örneğin yarım kalan forum mesajlarını tamamlamanızı sağlıyor. Özelliği oturum yerine yalnızca sekmeyi kapattığınızda da kullanabilirsiniz. Bunun için [Ctrl] + [Shift] + [T] tuş bileşimini kullanabilirsiniz. Kapatılan sekmeleri Geçmiş / Yeni kapatılan sekmeler menüsünden geri yükleyebilirsiniz.

 
Gönderildi : 20/11/2008 18:17

Paylaş: