Forum

Hyper-V Guest OS'e ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V Guest OS'e Dosya Taşıma

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
593 Görüntüleme
(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Daha önce bu şekilde kullanan görmedim, gördüklerim ya dosyaları iso yaparak ya da remote desktop ile sürücü redirection yaparak kullanmayı gösteriyordu o yüzden paylaşmak istedim. Umarım yararı olur.

Ben dosya taşımak için -özellikle yüksek boyutlu dosyaları-, bir tane vhd oluşturup bunu guest os'e fiziksel disk olarak gösteriyorum çok işime yarıyor bu şekilde daha hızlı çalışılabiliyor.

Aşağıdaki powershell komutuyla hızlıca dinamik boyutlu bir vhd oluşturup sisteme ekleyebilirsiniz. Hatta powershell ile istediğiniz vm'e otomatik eklettirebilirsiniz.

New-VHD -Path D:\x.vhd -Dynamic -SizeBytes 10GB | Mount-VHD -Passthru | Initialize-Disk -Passthru | New-Partition -AssignDriveLetter -UseMaximumSize | Format-Volume -FileSystem NTFS -NewFileSystemLabel NewVHD -Confirm:$false -Force

Vhdyi vm'e ekleme

Gönderildi : 23/12/2016 17:56

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Mücahit bey,

paylaşım için teşekkürler.

küçük bir dipnot yapayım, bu yöntem standalone mimarilerde sorun yaratmayabilir.

ancak cluster mimarilerde, host taşıma/düşme anında, vm hizmet veremez hale gelecektir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/12/2016 17:44

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member
Konu başlatıcı

Turan bey,

Rica ederim lazım oldu aklıma geldi denedim işime yaradı paylaşmak istedim.

Soruna gelince evet dediğiniz gibi olabiliyor işimiz bitince sistemden kaldırıp lazım olunca kullanmak lazım. Zira dediğiniz sorunla karşılaştım ve sistem açılmadı silince açıldı.

Gönderildi : 25/12/2016 03:23

Paylaş: