Forum

Windows 10 Birden &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 10 Birden Çok Yerden Güncelleştirmeler Çözümü

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
525 Görüntüleme
(@MertKarslioglu)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 10 update sırasında sizin bilgisayarınızı paket dağıtımı için kullanabiliyor. Bu AKK'nızın dolmasına veya gereksiz network trafiğine yol açabiliyor. GPO ile dağıtım için çözümünü araştırdım faydalı olabileceğini düşünerek sizlerlede paylaşmak istedim.

GPO üzerinden Computer Policy > Administrative Templates > Windows Components > Delivery Optimization içerisinde bulunan Download Mode ayarını None olarak ayarladığımızda tüm Windows 10 clientlarda bu ayar aktif oluyor ve artık Microsoft sizin bilgisayarınızı dağıtım için kullanamıyor.

İyi Forumlar

Gönderildi : 03/11/2016 14:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bilgi için teşekkürler anca p2p özelliği zaten tam verimli çalışmamakta.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/11/2016 18:12

Paylaş: