Forum

Hyper-V üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V üzerinde Redhat ve Centos VM lerde DVD Mount Sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
533 Görüntüleme
(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Hyper-V üzerinde Redhat veya Centos Linux VM'ler kullanıyorsanız ve bu Redhat ve Centos Linux VM'ler üzerine son LIS (Linux Integration Services) yüklediyseniz. Console üzerinden dvd mount etmek istediğinizde
sistem üzerinde mount ettiğiniz dvd yi göremeyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey dvd yi mount etmeden önce aşağıdaki komutu;çalıştırmanız.

insmod /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/ata/ata_piix.ko

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/03/2016 00:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Hocam bilgilendirme için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/03/2016 00:32

(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member

Merhaba ;

Hyper-V üzerinde Redhat veya Centos Linux VM'ler kullanıyorsanız ve bu Redhat ve Centos Linux VM'ler üzerine son LIS (Linux Integration Services) yüklediyseniz. Console üzerinden dvd mount etmek istediğinizde
sistem üzerinde mount ettiğiniz dvd yi göremeyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey dvd yi mount etmeden önce aşağıdaki komutu;çalıştırmanız.

insmod /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/ata/ata_piix.ko

İyi çalışmalar.

Hocam Elinize Sağlık. Bilgilendirme için Teşekkürler.

Gönderildi : 09/05/2016 00:54

Paylaş: