Forum

Compound authentica...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Compound authentication Nedir?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Compound authentication, Windows Server 2012 ile beraber gelen Kerberos yeniliklerinden
biri olan Flexible Authentication Secure Tunneling (FAST)
uzantılarından biridir. Compound authentication, kerberos istemcilerine
aygıtları için TGT sunar. Windows Server 2012 KDCleri Dynamic Access Control mekanizamasının sağlıklı çalışması için aygıtlar içinde servis biletleri üretir. Windows 8 ve sonrası işlemti sistemleri için GPO
ayarı yapıldıktan sonra desteklenmektir. Bahsi geçen servis biletleri –
service tickets aygıtlar için grup ve claim bilgisi taşır, bu sayede
service tickets tarafından oluşturulan access token’ lar ile DAC sistemi
üyesi olarak kaynaklara erişebilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/06/2015 14:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Teşekkürler hocam.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/06/2015 22:42

Paylaş: