Forum

Target mailbox does...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Target mailbox doesn’t have an SMTP proxy matching Hatasının Çözüm Adımları

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
972 Görüntüleme
(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Exchange 2013 On Prem yapınızı Hybrid ile birleştirip, Exchange Online kullanımı için bazı userlarınızı Exchange Online üzerine move etmeniz gerekir. Durum böyle olunca’ da çeşitli sorunlar karşınıza çıkabilir. Bunlardan birtanesi de benim yaşadığım user mailbox’ ı On prem’ den Office 365 Exchange Online’ a move ederken aldığım “Target mailbox doesn’t have an SMTP proxy matching” hatadır. Sync işlemi gerçekleşmez, ve kullanıcı On prem’ de çalışmaya devam eder. Bu süreçte User herhangi bir kesinti hissetmeyecektir.

1

Çözüm olarak hemen Microsoft’ un aşağıda paylaştığı işlemi denedim.

http://support.microsoft.com/kb/2939340/en-us

Sonuç alamadım :)

Ancak Office 365 Exchange Online tarafına göz attığımda Accepted Domain adreslerinin sadece 1 tanesinin yansıdığını fark ettim. Yansıyan adres “msexchangetrturkiye.mail.onmicrosoft.com” yansımayan adresi “msexchangetrturkiye.onmicrosoft.com” hemen On Prem Exchange 2013 Panelimde manuel ekledim, Accepted Domain olarak ve E-Mail Address Policy ile userlara dağıttım.

2

İşlem sonrası On Prem User mailboxlarımın e-mail address kısmına smtp olarak ilgili bütün adresler yansımış oldu.

3Tekrar Exchange Online üzerinde move işlemi başlattım yine aynı hatayı aldım :) Hemen Hybrid’ i Modify ettim. Ve işlem sonrası Move işlemi başarılı bir şekilde tamamlandı.

4İşlemlerin sonunda move işlemlerini sorunsuz yapabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.

Gönderildi : 14/01/2015 18:06

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Ufuk Hocam çok teşekkürler güzel bir bilgi. 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 15/01/2015 11:36

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member

Merhaba

Tam da ihtiyacim olan konu ama resimler silinmis maalesef.

Resimlere ulasmanin bir yolu var midir?

Hybrid yapiyi modifiye etmeye kadar olan kismi zaten yapmis halletmistim. sadece hybrid yapi ile ilgili resmi gormek istedim farkli bi konf var mi diye?

Hybrid konfigurasyonunu modifiye ettim tekrardan.

Sync'i baslatmicam, bekliyecegim ki kendi schedule zamaninda kendisi yapsin, bakalim ne olacak... 

Tesekkurler

EG

Gönderildi : 29/11/2016 02:51

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member

Her sekilde ayni hatayi almaya devam ediyorum maalesef.

Bir oneriniz var mi?

Tesekkurler

EG

Gönderildi : 29/11/2016 13:26

Paylaş: