Forum

Blank page after yo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Blank page after you sign in to Exchange Server 2013 EAC (formerly ECP)

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
448 Görüntüleme
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba,

Normalde bu sorunun için Microsoft tarafında bilinen bir çözüm var, ve bunu aşağıdaki link üzerinden kontrol edebilirsiniz.

http://support.microsoft.com/kb/2971270/en-us

Ancak ben bu sorunu yaşadım ve çözüm olmadı. Yaşadığım sorun senaryosu ise aşağıdaki gibiydi.

Bir Exchange Server 2013 vardı, tek sunucu, bir şekilde bozulmuş ve CU yüklenmiyordu, biraz uğraştıktan sonra CU yüklemeleri başarılı oldu ama IIS kötü bir şekilde hırpalandığı için kurtarma şansı kalmamıştı. Bende yeni bir sanal makineye yeni bir E2013 kurulumu yaptım ve kullanıcıları buraya taşıyıp konuyu kapatacaktım, ancak kurulum sonrasında powershell ve benzeri her şey çalışıyorken ECP ve OWA konsolu kullanıcı adı ve şifre soruyor giriş yaptıktan sonra beyaz ekranda kalıyordu. Powershell ile virtual directory' leri yeniden oluşturdum ama sonuç alamadım. Neyse uzun lafın kısası sorunun kaynağını buldum ve aşağıdaki yöntem ile çözdüm. Zaten ECP açıldıktan sonra kullanıcı taşımak eski sunucudaki mailboxları taşımak vs kolay.

Öncelikle ecp açılmadığı için powershell ile yeni sunucu üzerinde bir mailboxdb açıyoruz

New-MailboxDatabase -Name "E2013" -EdbFilePath D:\Program files\Microsoft\Exchange Server\Mailbox\DB02\DB02.edb

DB açdıktan sonra bir kullanıcı açıyoruz zaten sorun bu eski kullanıcılar ile ecp açmayı denediğimiz için 🙂

New-Mailbox -UserPrincipalName huzuner@cozumpark.local -Alias huzuner -Database "db02" -Name hakan -FirstName hakan -LastName uzuner -DisplayName "huzuner"

Size şifre soracaktır ve kullanıcınız hazır.

Son olarak bu yeni açtığınız kullanıcıyı aşağıdaki gruplara üye yapın

Administrators, Domain Admins, Domain Users, Enterprise Admins, Organization Management, Schema Admins

Artık sistem hazır, bu yeni kullanıcı ile ECP yi açıp süreci devam ettirebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/09/2014 00:22

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

paylaşım için teşekkürler hakan hocam.

Gönderildi : 06/09/2014 14:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bu ara güncellemeler ile birlikte çok sorun çıkmaya başladı buna artık bir dur demeleri lazım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/09/2014 23:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Konu başlatıcı

Evet, o yüzden güncellememek lazım 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/09/2014 01:56

Paylaş: