Forum

Vmware Esxi 5.5 hos...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Esxi 5.5 host Purple Screen hatası

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
657 Görüntüleme
(@omerkorkmaz)
Gönderiler: 134
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Esxi 5.5 hostlarda Purple Screen hatası alan hostlarınız var ise , network kartının özelliklerinden RSS'i disable yapın windows tarafında.Bu probleminizi gidermiyorsa E1000 network kart driverını VMNET3 ile değiştirmeniz gerekmektedir.

Gönderildi : 14/11/2013 21:30

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1936
VMware Guru

Teşekkürler:)))

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 15/11/2013 00:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Eline sağlık.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/11/2013 00:46

(@omerkorkmaz)
Gönderiler: 134
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tayfun Bey,

Değerli yardımlarınız için teşekkür ederiz. 2-3 saatte bir kendisini restart yapan sunucu , şu an 6 saattir kesintisiz çalışıyor yaptığımız işlemlerden sonra.Vmware ile ilgili blogunuzu takipteyiz.Hatta 5.0 dan 5.5 e migration işlemini blogunuzdaki ssh komut satırındaki işlemlerle , mükemmel derecede sancısız yaptık. 5.5 konusunda TR deki firmalar geçiş yaptıktan sonra , gelebilecek feedbackler , önümüzdeki hatalar için bizlere yol gösterecektir diye düşünüyorum.

Elinize sağlık tekrardan 

Gönderildi : 15/11/2013 02:35

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Bilgilendirme için teşekkürler bu mor hata mesajını ilk gördüğümde fiziksel makinamdaki 8 sanal server için büyük endişe duydum aynı zamanda iş kaybı neyseki buradan ve vmware portalından güzel bilgi paylaşımı sayesinde 5.1 esxi için de bir update ile sorun giderilmşti. Şükürler olsunki update diye birşey var 🙂

Gönderildi : 15/11/2013 11:31

(@tayfundeger)
VMware Guru

Tayfun Bey,

Değerli yardımlarınız için teşekkür ederiz. 2-3 saatte bir kendisini restart yapan sunucu , şu an 6 saattir kesintisiz çalışıyor yaptığımız işlemlerden sonra.Vmware ile ilgili blogunuzu takipteyiz.Hatta 5.0 dan 5.5 e migration işlemini blogunuzdaki ssh komut satırındaki işlemlerle , mükemmel derecede sancısız yaptık. 5.5 konusunda TR deki firmalar geçiş yaptıktan sonra , gelebilecek feedbackler , önümüzdeki hatalar için bizlere yol gösterecektir diye düşünüyorum.

Elinize sağlık tekrardan 

Merhaba,

Rica ederim nedemek, sorun yaşamanız durumunda mail atarak bana ulaşabilirsiniz. Faydalı olmasına sevindim:)

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 15/11/2013 12:38

(@tayfundeger)
VMware Guru

Bilgilendirme için teşekkürler bu mor hata mesajını ilk gördüğümde fiziksel makinamdaki 8 sanal server için büyük endişe duydum aynı zamanda iş kaybı neyseki buradan ve vmware portalından güzel bilgi paylaşımı sayesinde 5.1 esxi için de bir update ile sorun giderilmşti. Şükürler olsunki update diye birşey var 🙂

Merhaba,

Her PSOD'un kendine göre özel çözümleri vardır. PSOD'lar genellikle donanım kaynaklı sorunlardan meydana gelmektedir. İstisna durumlarda Esxi üzerinde ki bir config'den dolayı PSOD olmaktadır.

PSOD yaşamanız durumunda case açıp inceletmenizi öneririm.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 15/11/2013 12:40

Paylaş: