Forum

Exchange 2010 to 20...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 to 2013 Migration Sonrası ActiveSync Üzerinden Kullanıcı Bağlantı Sorunu

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
481 Görüntüleme
(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Bu gün yaşadığım bu sorunu paylaşmak istedim. Exchange 2010 to Exchange 2013 Migration sonra ActiveSync ile iphone ve android userların bazılarında bağlantı sorunu yaşadığını gördüm. Aşağıda ki şekilde sorunu çözdüm.

DC Üzerince Adsiedit.msc giriyoruz.

Default naming context [DC.xxx.local] bağlanıyoruz. OU'ların altında sorun yaşayan kullanıcıyı buluyoruz.

CN=ExchangeActiveSyncDevices vs.... container' ini siliyoruz. Bir süre bekledikten sonra kullanıcının iphone ve android üzerinden sorunsuz bağlandığını göreceksiniz.

Gönderildi : 06/11/2013 20:26

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

teşekkür ederiz hocam

Gönderildi : 06/11/2013 20:28

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Eline sağlık abi,exchange 2013 tarafında bunu öğrenmek iyi oldu.

Gönderildi : 06/11/2013 21:02

(@SelimUNSAL)
Gönderiler: 20
Eminent Member

Merhaba,

2 gündür konu ile alakalı araştırma yapıyorum ama çözüm bulamadım ve konu ile alakalı olduğu için yeniden başlık açmak istemedim. Umarım doğru başlık altından devam ediyorumdur.

Ufuk Bey'in yaşamış olduğu sorunla hemen hemen aynı sorunu yaşamaktayım.

DC olarak Windows 2012 ve  Exchange 2013  test amaçlı kurulum yaptım. Sertifica ve outlook everywhere ayarlarını tamamladım. ağ içinden ve dışından outlook ve owa üzerinden sorunsuz erişim sağlayabiliyorum. Fakat Mobile Cihazlardan exchange kurulum yaparken hata alıyotum.

Android cihazlarda son ekran da tamam dediktan sonta aldığım hata "Failed to create the account. Please try again later"

Iphone cihazlarda kurulum yaptıktan sonra mailboxları görüntülerken bağlanamadı hatası, e-posta göndermeye çalıştığım da ise "rejected by the server" hatası alıyorum.

Bazı forumlarda izin ile alakalı sorun olduğundan bahsediliyordu, AD üzerinden gerekli ayarları kontrol ettiğimde doğru gözüküyordu.

Acaba kurulumdan sonra ActiveSync ile alakalı bir ayar mı yapmam gerekiyordu?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 31/10/2014 18:16

Paylaş: