Forum

Windows 8 Microsoft...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 8 Microsoft Account Login Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member
Konu başlatıcı

Windows 8 yüklü bilgisayarınızı internete proxy server ile çıkış yapılan bir ortamda çalıştıyorsanız, bilgisayara Microsoft hesabınız ile giriş yapabilmek, Skydrive ve Microsoft uygulamalarına sorunsuz erişebilmek için CMD konsolunu Admin ile açtıktan sonra aşağıdaki komutları çalıştırmanız gerekmektedir. Aksi halde Internet Explorer üzerinden proxy ayarlarını yapsanız bile internete çıkabiliyor ancak uygulamaları çalıştıramıyorsunuz.

netsh
winhttp
import proxy source=ie

Bu işlemi yaptıktan sonra aşağıda görüldüğü gibi artık Microsoft hesabı ile bilgisayarınıza login olabilirsiniz.

Gönderildi : 23/08/2012 15:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Burak teşekkürler yararlı bilgi için.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/08/2012 15:36

Paylaş: