Forum

Windows Explorer Sa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Explorer Sağ Tıklama Menüsüne Copy To ve Move To Seçeneklerini Ekleme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
518 Görüntüleme
(@ceyhuncamli)
Gönderiler: 184
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows üzerinde bulunan ve ancak regeditte yapacağımız bir düzenleme ile kullanma imkanına sahip olduğumuz Copy To ve Move To seçeneklerini aktifleştirelim.

Herhangi bir dosya ya da klasörü sağ tıkladığınızda Copy To ya da Move To seçeneğini ile istediğiniz yere bu dosya ya da klasörü kopyalayabilmeniz oldukça güzel olurdu değil mi?

Regeditte yapacağımız küçük eklemelerle Copy To ve Move To seçeneklerini kullanabiliriz. Bunun için Regedit’i açıp

HKEY_CLASSES_ROOT\AllFilesystemObjects\shellex\ContextMenuHandlers üzerinde sağ tıklayıp New => Key oluşturup değerini de {C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13} (Copy To için) olarak belirliyoruz.

Eğer Move To seçeneğini de Windows Explorer sağ tıklama menüsüne eklemek isterseniz {C2FBB631-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13} değerini de aynı şekilde yeni bir key oluşturup girmeniz gerekir.

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdikten sonra herhangi bir dosya ya da klasörün üstünde sağ tıkladığınızda Copy To Folder ve Move To Folder seçeneklerini görebilirsiniz.

Copy To Folder seçeneğini seçtiğinizde aşağıdaki gibi bir pencere karşınıza gelecek ve size dosyayı kopyalamak istediğiniz yeri soracaktır.Bu bölümden seçim yaparak dosyanızı istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Umarım yararlı olur.Windows üzerinde bulunan ve ancak regeditte yapacağımız bir düzenleme ile kullanma imkanına sahip olduğumuz Copy To ve Move To seçeneklerini aktifleştirelim.

Herhangi bir dosya ya da klasörü sağ tıkladığınızda Copy To ya da Move To seçeneğini ile istediğiniz yere bu dosya ya da klasörü kopyalayabilmeniz oldukça güzel olurdu değil mi?

Regeditte yapacağımız küçük eklemelerle Copy To ve Move To seçeneklerini kullanabiliriz. Bunun için Regedit’i açıp

HKEY_CLASSES_ROOT\AllFilesystemObjects\shellex\ContextMenuHandlers üzerinde sağ tıklayıp New => Key oluşturup değerini de {C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13} (Copy To için) olarak belirliyoruz.

Eğer Move To seçeneğini de Windows Explorer sağ tıklama menüsüne eklemek isterseniz {C2FBB631-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13} değerini de aynı şekilde yeni bir key oluşturup girmeniz gerekir.

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdikten sonra herhangi bir dosya ya da klasörün üstünde sağ tıkladığınızda Copy To Folder ve Move To Folder seçeneklerini görebilirsiniz.

Copy To Folder seçeneğini seçtiğinizde aşağıdaki gibi bir pencere karşınıza gelecek ve size dosyayı kopyalamak istediğiniz yeri soracaktır.Bu bölümden seçim yaparak dosyanızı istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Umarım yararlı olur.Windows üzerinde bulunan ve ancak regeditte yapacağımız bir düzenleme ile kullanma imkanına sahip olduğumuz Copy To ve Move To seçeneklerini aktifleştirelim.

Umarım yararlı olur.

Gönderildi : 07/05/2012 15:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Teşekkürler hocam.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/05/2012 15:43

Paylaş: