Forum

Windows 7 hibernati...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 hibernation Dosyasını kaldırmak ve servisi kapatmak.

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,213 Görüntüleme
(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member
Konu başlatıcı

Geçenlerde diskimde 8 GB boyutlarında bir hiber file dosyası olduğunu fark ettim. Muhtemel dosya şişmişdir diyerek silmeye çalıştım ama silmek mümkün değil. Sonucunda internette yaptığım bir araştırma sonucunda servisin kapatılması sonucu dosyanın kendiliğinden silindiğini öğrendim.

Servisi kapatmak;

powercfg.exe -h off

Servisi tekrar çalıştırmak;

powercfg.exe -h on

* Sistemde administrator haklarına sahip olmalısınız. Hiber dosyası normal şartlarda görünmez durumdadır ve " c:\dir /a" şeklinde görülebilir.

Gönderildi : 24/05/2011 01:02

(@CaferYALCIN)
Gönderiler: 1
New Member

çok teşekkürler. bendende 3 gb lık bi alan boşaldı. iyi çalışmalar.

Gönderildi : 24/05/2011 05:10

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Ek olarak,Hibernate veya Bekleme modu için varsayılan güç ayarlarını kontrol etmek ve yapılandırmak istiyor isek bilgisayarda "Powercfg.exe" aracını kullanabilirsiniz."Powercfg.exe" aracı, Windows ile birlikte yüklenir.Powercfg.exe dizüstü veya netbook üzerinde enerji ile ilgili öğelerin özetini sağlayacak bir Windows 7 komut satırı yardımcı programıdır.

Komut istemine: "powercfg -energy -output c:\powerinfo.html" komutunu yazıp enter.

Windows işletim sistemi kurlu pc,de mavi ekran hatası sırasında "Internal Power Error" uyarısı verip sistemi restart yapar bu uyarının çözümü olarak hiber file boyunutu artırıyoruz bu işlemi,Komut istemine uygulanacak aşağıdaki komut yardımı ile yapıyoruz.

Komut istemine: "powercfg /hibernate /size 100" komutunu yazıp enter.

hiberfile

Gönderildi : 24/05/2011 06:12

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member
Konu başlatıcı

Ek olarak,Hibernate veya Bekleme modu için varsayılan güç ayarlarını kontrol etmek ve yapılandırmak istiyor isek bilgisayarda "Powercfg.exe" aracını kullanabilirsiniz."Powercfg.exe" aracı, Windows ile birlikte yüklenir.Powercfg.exe dizüstü veya netbook üzerinde enerji ile ilgili öğelerin özetini sağlayacak bir Windows 7 komut satırı yardımcı programıdır.

Komut istemine: "powercfg -energy -output c:\powerinfo.html" komutunu yazıp enter.

Windows işletim sistemi kurlu pc,de mavi ekran hatası sırasında "Internal Power Error" uyarısı verip sistemi restart yapar bu uyarının çözümü olarak hiber file boyunutu artırıyoruz bu işlemi,Komut istemine uygulanacak aşağıdaki komut yardımı ile yapıyoruz.

Komut istemine: "powercfg /hibernate /size 100" komutunu yazıp enter.

hiberfile

Ek için teşekkürler.

Gönderildi : 24/05/2011 12:13

(@assenucler)
Gönderiler: 6
Active Member

Bu bilgileri bizler için altın değerinde...

Teşekkürler... Sağ olun var olun...

Gönderildi : 12/07/2011 16:09

Paylaş: