Forum

Mail yolu ile Bilgi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail yolu ile Bilgisayarınızı kapatmanın yolu(Outlook kullananlar içindir)

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhabalar,

E-Mail yolu ile bilgisayarınızı kapatmak ister misiniz?

Evet dediğinizi duyar gibiyim:)

Bunun için yapmamız gereken ilk şey Ms Outlook ta bir hesap oluşturmak olacaktır. Daha sonra belirleyeceğimiz bir yerde shutdown – s – t 0 içerikli pckapat  isimli bir bat dosyası hazırlamamız gerekiyor. Bu işlemlerin ardında Ms Outlook ayarlarını yapmamız gerekiyor.

Sırası ile bu ayarlar aşağıda ki gibidir :

Policy Adımları :

1.      Araçlar – Kurallar ve Uyarılar da Yeni Kural diyoruz

2.      Boş Bir Kuraldan başla yı işaretleyerek İleri diyerek devam ediyoruz

3.      Burada konuda belirli sözcükler bulunsun, kişi veya dağıtım listesi adresinden gönderilen ve yalnızca bu makinede seçeneklerini seçerek gerekli şekilde dolduruyoruz ve ileri diyerek devam ediyoruz.

4.Burada uygulama nesnesini başlat ve iletiyi sil seçeneklerini  işaretliyoruz ve bat dosyamızı seçiyoruz. İleri diyerek işlemimize devam ediyoruz

5.

6.      Son ve uygula diyerek işlemimizi bitiriyoruz.

Ms Outlook hesabımızın kurulu olduğu bilgisayara belirttiğimiz adresten pckapat başlıklı bir mail geldiğinde ve Outlook açık ise bilgisayarımız kendisini kapatacaktır. 

İyi Çalışmalar,

Gönderildi : 06/11/2010 21:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Merhaba paylaşım için teşekkürler ama konu daha evvel paylaşıldı.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/208040.aspx

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/11/2010 23:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Anladım o halde ev telefon hattığını aradığınız da bilgisayarın açılması konusunu yazayım diyeceğim ama oda vardır bu konu olduğuna göre:)

Gönderildi : 07/11/2010 00:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Anladım o halde ev telefon hattığını aradığınız da bilgisayarın açılması konusunu yazayım diyeceğim ama oda vardır bu konu olduğuna göre:)

Merhaba Ali bey,
Sistem tarafında ve 3.part tarafında yaygın olan programlar hakkında çok geniş bir dağarcık var:))

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/11/2010 01:06

Paylaş: