Forum

USB belleğiniz s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

USB belleğiniz sürücü olarak görünmüyorsa!?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@bariscagri)
Gönderiler: 58
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bir USB bellek bilgisayara takıldığı anda uyarı verir ve Bilgisayarım alanında taşınabilirveri deposu olarak görünür ama XP işletim sisteminiz size bir uyarı gönderiyor,hiçbir medyanın yüklenmediğini ve paylaşıma açılmadığını söylüyor.

Bilgisayarınız USB belleğinizi taşınabilir sabit disk olarak algılıyor. Bu yüzden "sabit disk özelliklerinin" belleğinizle uyumlu olduğundan emin olmalısınız. İlkin Windows Disk Yönetimi'ni açın. Bunun için masaüstündeki »Bilgisayarım« simgesine sağ tıklayın. Şimdi »Yönet«'i seçin. Çift tıklayarak »Depolama / Disk Yönetimi« ne girin. Şimdi USB belleğinizin biçimlendirilmiş bölüm mü yoksa sadece tanımlanmamış bellek modülü olup olmadığını kontrol edin. Belki de belleğinizdeki bölümü sildiniz ya da bölüm tablosu başka nedenlerden dolayı zarar gördü. Bağlam menüsündeki yeni disk bölümü özelliği sayesinde, bellekteki tanımlanmamış hafıza alanına bir bölüm oluşturun

Gönderildi : 12/04/2010 17:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Güzel bir bilgi teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/04/2010 18:02

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

İpucu üzerine ipucu. Teşekkürler.

Gönderildi : 13/04/2010 04:21

Paylaş: