Forum

Windows 7 ve Vista...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 ve Vista’da Bilgisayar Adını Değiştirme,Domain veya Workgroup’a üye olma Nasıl Yapılır?

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,198 Görüntüleme
(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member
Konu başlatıcı

Windows 7 ve  Vista’da  Bilgisayar Adını Değiştirme,Domain veya Workgroup’a üye olma Nasıl Yapılır?

Eğer  yeni aldığınız bir bilgisayarda veya yeni kurulmuş  bir bilgisayarda   default olarak bir  hostname atanmış  ise  bunu nasıl değiştiririz.

1. Başlat    
2. Ara kısmına     “sysdm.cpl” yazıp enter
---
1.Başlat
2.Bilgisayarım üzerinde sağ tıklayıp  özellikler kısmından
veya
Denetim masası  içeriğinden sistem yönetimi ve özellikleri  kısmından       sistem özelliklerine giriş yapıyoruz.

Yukarıdaki resim’den gelişmiş  sistem  ayarları kısmından   ..
Daha sonra sistem özelliklerinden  Change “değiştir”i  tıklıyorsunuz

Bu kısımdan ise;  Bilgisayar  adını değiştiriyorsunuz. Ve  bulunduğunuz ortamda  local ve area bir  network’a sahipseniz   Domain Name veya  Workgroup bilgilerinizi girerek   domain ve workgroup’a dahil olabilirsiniz.   

Ayarlarınızın etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Gönderildi : 18/12/2009 21:21

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member
Konu başlatıcı

[co]

Gönderildi : 18/12/2009 21:22

(@ErtanPamukcu)
Gönderiler: 64
Trusted Member

teşekkürler

Gönderildi : 05/03/2010 04:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/03/2010 11:42

(@CihanOzan)
Gönderiler: 1
New Member

merhabalar

domainden kaldırmak için sistem özelliklerine girdiğimde Ağ kimliği ve değiştir seçenekleri pasif olarak gözüküyor ve domainden çıkartamıyorum bunun ile ile ilgili yardım edebilirmisiniz.

&res=medium

Gönderildi : 19/01/2012 02:46

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

merhabalar

domainden kaldırmak için sistem özelliklerine girdiğimde Ağ kimliği ve değiştir seçenekleri pasif olarak gözüküyor ve domainden çıkartamıyorum bunun ile ile ilgili yardım edebilirmisiniz.

&res=medium

Bilgisayarda admin yetkileri ile mi oturum açtınız? XP mi 7 mi? 7 ise local admin olan user ile de deneyip son durumu paylaşabilir misiniz?

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 19/01/2012 06:23

Paylaş: