Forum

3G soru ve cevap

Bildirimler
Hepsini Temizle

3G soru ve cevap

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye
Konu başlatıcı

* Görüntülü Görüşme yaparken 3G şebekesinden 2G şebekesine geçtim ne olur?
Görüntülü görüşme yaparken 3G şebekesinden çıkarsanız görüşme sonlanır. 2G şebekesi üzerinden sesli arama yapabilirsiniz.

* 2G kapsamında olduğumda beni görüntülü arayan bir kişi çağrı başlatabilir mi?
Cihazınız 3G kapsamında değilse veya şebeke olarak 3G’yi seçmediyseniz, görüntülü arandığınızda size çağrı gelmez.

* Görüntülü görüşme yapabiliyorum ancak görüntü hiç net değil, ne yapmam gerekiyor?
Görüntülü görüşme temel olarak belirli standartlara bağlı ve tüm dünyada kullanılan bir iletişim teknolojisidir. Ses ve görüntünün beraber taşındığı görüşmenin akıcılığını kaybetmemesini sağlamak için görüntü kalitesi en uygun seviyeye ayarlanmıştır.
Teknik detay: Görüntülü görüşme, 3gpp standartlarında 64Kbit devre anahtarlamalı bir bağlantı olarak tanımlanmıştır. 64Kb bağlantı içinde, 12Kbit ses ve 52Kbit görüntü birleşik olarak taşınmaktadır. Ek olarak görüntünün oluşturulması ve karşı tarafta görüntülenmesi, telefonun yeteneklerine de bağlı olabilir. Cihazın donanım ve yazılımı görüntü kalitesinde etkili olabilir.

* Görüntülü görüşme yapabiliyorum ancak ses ve görüntü senkron değil, ne yapmam gerekiyor?
Sizin veya görüntülü konuşmak istediğiniz kişinin cihazı ile ilgili bir problem olabilir, telefon üreticinize danışabilirsiniz.

* Görüntülü görüşme yapabiliyorum ancak ses veya görüntü kesik kesik geliyor, ne yapmam gerekiyor?
Sizin veya görüntülü konuşmak istediğiniz kişinin bulunduğu alanda 3G şebekemiz çok yoğun olabilir veya Sizin veya görüntülü konuşmak istediğiniz kişinin cihazı ile ilgili bir problem olabilir,  bu durumda telefon üreticinize danışabilirsiniz.

* Görüntülü görüşme esnasında çağrı ya da mesaj geldiğinde görüntü donuyor ne yapmalıyım?
Telefonunuzun yazılımı ile ilgili bir konu, telefon üreticisine danışmalısınız.

* Görüntülü görüşme yapabiliyorum. İstemediğim kişilerin beni görüntülü aramasını engelleyebilir miyim?
İstemediğiniz kişilerin görüntülü arama taleplerini, normal konuşma taleplerinde olduğu gibi geri çevirebilirsiniz.

* Beni görüntülü arayan bir kişiye görüntümü göndermek istemiyorum. Ne yapmalıyım?
Görüntülü bir çağrı aldığınızda telefonunuzun seçenekler bölümünden görüntü göndermeyi reddedebilirsiniz. Bu durumda sizi arayana görüntünüz gitmez ancak sesinizi iletirsiniz.

* Görüntülü görüşme esnasında kayıt yapılabilir mi?
Telefonunuzda bu yönde bir uygulama var ise, yapılabilir.

* Aynı anda en fazla kaç kişiyle görüntülü görüşebilirim?
Görüntülü görüşmede şu an için birden fazla kişiyle konuşma özelliği bulunmamaktadır.

* 3G Görüntülü görüşmede görüntülü konferans yapabilir miyim?
Görüntülü görüşmede şu an için konferans imkanı bulunmamaktadır.

* iPhone cihazlarında 3G kamerası yok. Görüntülü görüşme nasıl yapılacak?
iPhone görüntülü konuşmayı desteklememektedir.

Gönderildi : 30/07/2009 23:05

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Bu 3g duymaktan bıktım heryer herşey 3g lafı reklam vs.. millet 4g diyo biz bugün geçtik.Ayrıca ne kadar olacak fiyatlandırma 10 sn si 50 kontör vs.. olursa şaşmam 🙂

Gönderildi : 31/07/2009 03:08

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye
Konu başlatıcı

v Segmente göre servis kullanımı veya ücretlendirilmesinde farklılıklar var mı?

Evet, abonenin konuşma tarifesi = görüntülü görüşme tarifesidir. Abone varsa dakika paketindeki dakikalarını görüntülü görüşme için de kullanabilir.

vFaturadaki görünümü nasıl olacak?

Görüntülü görüşme ücreti olarak yansıtılacaktır.

Gönderildi : 31/07/2009 12:09

(@Anonim)
Gönderiler: 0

yakında 3G'yle birlikte Zeki Mürende bizi görecek [:D] ben fiyatlandırmayı merak ediyorum 2004de hatırlıyorum farklışebelekeler arası görüşme dk 12 kontordu sımdı nerdeyse bedava olacak ^g de bizi neler bekliyoe çok merak ediyorum

Gönderildi : 04/08/2009 14:49

(@Huseyininan)
Gönderiler: 3
Active Member

Bana göre 3G, çok pahalı ve abartılan bir teknoloji.

Kıbrısta bunu kullanan arkadaşlarım var, tek yaptıkları Laptoptan internete girmek ve çok çok nadirde olsa görüntülü konuşma yapmak. Başka hiçbir özelliği olmayan bir teknoloji. (Teknik olarak daha kaliteli ses iletişimi vs olabilir ancak normal telefon hattından gelen ses kalitesi bize oldukça yetiyor.) 

Bu kadar çok pahalı olduğu için 3G hizmetini almayı hiç mi hiç düşünmüyorum. Modeme 130$ vereceğim üstüne 1GB kotalı internet içinde 30-40 lira veremem.

Gönderildi : 07/08/2009 14:35

Paylaş: