Forum

modem üzerinde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

modem üzerinden port açmak ve karşı kullanıcıya teknik destek sağlamak

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,910 Görüntüleme
(@strike81)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Ben sizden bir konuda teknik destek almak istiyorum burada yeterince tecrubeli işlerinde uzmanlaşmış insanlar var

ben söyle bi teori düşünüyorum

örneğin bi arkadaşımız ile görüşüyoruz ve bi konuda pc de yapılması gereken bi işlemde bahsetti ve kendi dış bacak iı adresini bize yardım amaçlı verdi

bu ip adresinden modemine girip "80 inci portu açık dışardan erişim sağlayabiliyorum " modemin içine girip bi port açmak istiyorum ve bu porttan pc ye help destek vermek istiyorum  bunu sağlamam için hangi portu kullanabilirim ve ne tür bir çözüm üretebilirim

not: teamvier radmin logmain gibi vs.vs. bir çok pogramı biliyorum ve hepsini kullandım gerçkenten çok hoş programlar.

ama ben bu konuyu işim olduğundan değil gerçekten öğrenmek istediğim için soruyorum öğrenmeyi seviyorum bir gün mutlaka gerekebilir

ve ayrıca net üzerinden bir çok sitelere baktıysamda bunun için herhangi bir döküman bulamadım en son bu site aklıma geldi ve sizden yardım istedim

bu konuyu bilen bi arkadaşımızdan yardım almak istiyorum şimdiden yardımlarınızdan dolayı çok tesekkür ederim arkadaşlar iyi çalışmalar

Gönderildi : 25/07/2009 04:41

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Dışarıdan destek vermek için ip sabit değilse en iyi yöntem teamviewer olarak söyleyebilirim çünkü modem üzerinde port olarak 3389 portunu açmalısınız bu şekilde karşı tarafa bağlantı kurabilirsiniz bu arada bu site aklınıza bilişim konusunda en önce gelmelidir bence.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 25/07/2009 12:20

(@strike81)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Doğan bey cevabınız için tesekkür ederim teamvieveri biliorum kullanıyorumda. ben sadece bu işi microsoftun çözümü ne die farklı yönteminide öğrenmek istiyorum. mesela uzak masaüstünü bırakalım telnet ile komut isteminden vs vs. nasıl giriliyo onu öğrenmek istiyorum sadece

mesela modemden telnet i açıp komut dinininden telnet ile bağlanman

pc uzakta modeminden kendi modemimi birleştirmek be birbirlerini görmek istiyorum yerel disklerinide

vnp gibi bi düşüncem var ama vmp değil sadece erişim hakkı

Gönderildi : 25/07/2009 14:43

(@alihaydarortul)
Gönderiler: 151
Estimable Member

Merhabalar ;

İstediğiniz şey için Windows'un remote desktop connection özelliğini kullanabilirsiniz. Karşı taraftaki bilgisayara bağlanabilmeniz için modemi natlamanız gerekiyor 3389 portuna gelen istekleri bağlanmak isteğiniz makinenin public ipsine  yönlendirmelisiniz. 

Yanlız bunun için karşı tarafın private ipsinin statik olması gerekiyor, yada ddns kullanmalısınız. 

ayrıca web arayüzünden (İnternet Explorerla) karşıdaki makineye bağlanabilmek için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking/expert/northrup_03may16.mspx

dışardan modeme telnet olmak istiyorsanız modemi dışardan gelen telnet isteklerine açmanız gerekiyor.

farklı sitelerdeki modemleri  birleştirmek ise başlı başına network konusu bununla ilgili makalelere göz atmalısınız.

Gönderildi : 25/07/2009 15:44

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Modem üzerinden hangi pc ye baglanmak istiyorsanız o pc nin ip adresini 3389 portuna yönlendirmeniz gerekiyor. Daha sonra sizin dış ip adresinizden Remote Desktop ile dış ip adresini yazarak erişim sağlanabilir. . Eğer dış ip adresiniz statik ( sabit) degilse modem her kapanıp açıldığında ip değişecek bu durumda sizin pc ye baglanmak isteyeyen kişiye dış ip adresini vermeniz gerekecek. Her defasında dış ip adresini ögrenmek için www.ipnedir.com adresini kullanabilirsiniz.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 25/07/2009 15:53

(@doganbayraktar)
Noble Member

Doğan bey cevabınız için tesekkür ederim teamvieveri biliorum kullanıyorumda. ben sadece bu işi microsoftun çözümü ne die farklı yönteminide öğrenmek istiyorum. mesela uzak masaüstünü bırakalım telnet ile komut isteminden vs vs. nasıl giriliyo onu öğrenmek istiyorum sadece

mesela modemden telnet i açıp komut dinininden telnet ile bağlanman

pc uzakta modeminden kendi modemimi birleştirmek be birbirlerini görmek istiyorum yerel disklerinide

vnp gibi bi düşüncem var ama vmp değil sadece erişim hakkı

Merhabalar,

Yerel diskleri görmeniz için bir çeşit arada tünel bulunması gerekiyor (vpn) bu tünelin olması içinde en baştaki şart ip'nin sabit olması ve bu arada diğer sorunuz için (telnet) bu şekilde de bağlantı kurulabilir fakat işletim sistemine bağlı olarak farklılık gösterecektir çünkü vista ve yeni çıkacak windows 7 'da telnet kullanamazsınız xp ile telnet bağlantı kurabilirsiniz.

Gönderildi : 25/07/2009 16:57

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

doğan ;

vistadan telnet client ile bağlantı yapılabilinir. telnet mail.ccc.com 25 gibi mesela

ama defaultta telnet client kapalı geliyor.

Gönderildi : 25/07/2009 17:11

(@doganbayraktar)
Noble Member

Bu arada yeni birşey öğrenmiş oldum.Manuel olarak açılıyormuş

Teşekkürler 🙂

Gönderildi : 25/07/2009 17:20

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bu tür durumlarda yani birden çok fazla sayıda pc'ye destek verilcekce eğer teamwiever gibi uygulamaların kullanılması herzaman için daha mantıklıdır.

en azından port açmak ile makina üzerinde remote açmak ile uğraşmazsınız ve direk bağlanırsınız.

bir pc'ye bağlanacaksanız eğer evet 3389 olabilir ama benim networkümde var 500 tane pc ve çok düzgün bir çalışma ortamı sunmaz size.

kolay gelsin

Gönderildi : 25/07/2009 17:59

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Logmein programını da kullanabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 26/07/2009 07:25

(@strike81)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hepinize ayrı ayrı ilgi ve alakanızdan dolayı tesekkür ederim arkadaşlar çok sağlam bir yanıtlama tablosu sundunuz

tüm seçeneklerinizi ayrı ayrı uygulamaya çalışacağım

zaten sorum gerek duyduğum için değil öğrenmek istediğimden ortaya çıktı  ( illaki bir yerde gerek duyabilirim ) 🙂

Gönderildi : 27/07/2009 04:29

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

[:)] Duyabilirsiniz elbetteki.Öğrenmanin yaşı yoktur demiş atalarımız.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/07/2009 00:05

Paylaş: