Forum

1 Soru 1 Cevap Clus...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] 1 Soru 1 Cevap Cluster Diski Unhealthy – Transient Error Durumu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
697 Görüntüleme
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

1soru1cevap v49

Soru: Cluster Manager üzerinde disklerde Unhealthy – Transient Error hatalarının nedeni nedir?

Cevap: Cluster kurulumu öncesinde genelde diklerin hepsi tek tek kontrol edilmez ve eğer S2D gibi bir kurulum yapıyorsanız cluster testlerinde disk testi yapmazsınız. Ancak kurulum sonrasında Pool oluşturma ve sonrasındaki disk oluşturmada sorun yaşayabilirsiniz. Bu hatayı daha sonra fark etmeniz size ciddi zaman kaybettirebilir. Böyle bir sorunun ana nedeni diskin bozuk olmasıdır. Ancak bazı durumlarda disk sürücüleri ile de ilgili bir durum olabilir. En temizi eğer elinizde yeni bir disk var ise hızlıca değiştirip kuruluma devam etmenizdir. Çalışan bir sistem ise zaten diski değiştirdiğiniz da sistem kendisi yeni diske veri yazmaya başlayacaktır.

#cp1soru1cevap #1soru1cevap

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/06/2020 09:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hocam bilgilendirme için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/06/2020 15:11

Paylaş: