Forum

ARUBA AP E1 port ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ARUBA AP E1 port kullanılması

4 Yazılar
3 Üyeler
1 Likes
289 Görüntüleme
(@kamilozel)
Gönderiler: 125
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, ARUBA AP-515 bir cihazım var. Hali hazırda E0 portundan switche bağlı ve 4 farklı SSID yayını yapıyor ve herhangi bir problem yok. 

AP nin olduğu yere farlı bir kablo çekmek istemiyorum, E1 portundan bir çıkış alıp farklı bir aptal switche istediğim tek bir VLAN a yönlendirme yapabilir miyim ?

Gönderildi : 27/02/2024 08:09

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Aptal swich vlan id'i okumaz bir de o portlar in tarafta LACP vs için kullanılıyor net hatırlamıyorum ama arayüzde buna route oluşturabileceğiniz birşey yoktu sanırım mevcutta erişimi olan arkadaşlar daha net yanıtlar.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/02/2024 13:02
kamil özel reacted

(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 227
Reputable Member

Merhaba teorik olarak yapılabilir diye düşünüyorum. Pratikte çok sağlıklı olur mu emin değilim. 

image

Menüler de böyle bir köprüleme gördüm. Yine de denemeden net bir şey söylemek yanlış olabilir. İbrahim Hocamın da dediği gibi 0 ve 1 portları LACP amaçlıdır.

Gönderildi : 28/02/2024 08:33

(@kamilozel)
Gönderiler: 125
Estimable Member
Konu başlatıcı

@berkayguzelbeyoglu Merhabalar, benim ekran bu şekilde. Sürümlerimiz farklı sanırım.

image

Gönderildi : 29/02/2024 14:36

Paylaş: