Forum

Managament Swtich W...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Managament Swtich Web Managament Switch farkı

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
893 Görüntüleme
(@AhmetGermenli)
Gönderiler: 179
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam Arkdaşlar,

Şirketteki eski swichleri değiştirmek istiyoruz seçim yaparken sormak istediğim bir iki soru var 

1.Yönetilebilir switch ile Web yönetilebilir switch arasında bir fark varmıdır.

2. Sorum ise bu ürünlerde Port Security özelliği varmıdır yoksa hangi ürünü tavsiye edersiniz.

teşekkürler

Hp J9775A 2530-48G 48 Port Gigabit Yönetilebilir Switch

Hp JG927A 1920-48G GBit Web Yönetilebilir Switch

Gönderildi : 26/01/2018 12:55

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

merhaba;

1 - evet farklıdır. birisnde sadece yönetilebilir vardır. birisinde ise hem yönetilebilir hemde web arayüzü bir borowser arayüzünden girilerek yapılır. diğeri ise ssh telnet veya cli ilede yönetilebilir.

2 -  bu sorunu biraz daha açma lazım 802.1X gibi mi ? yoksa port' a birşey takılı değilse çalışmasın gibi mi ? yada arayüzden port kapatma açma gibi mi ? 

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/01/2018 15:19

(@ilhancicek)
Gönderiler: 180
Estimable Member

Merhaba ;

Port security de yapmak istedikleriniz nedir? 802.1x mi, mac eşleşmesi  mi ? yada başka birşey mi ?

Datasheet lerde bilgiler mevcut karşılaştırabilirsiniz.

http://h17007.www1.hpe.com/docs/whatsnew/coolidge/4AA4-4245ENW.pdf

https://h20195.www2.hpe.com/v2/GetPDF.aspx/c04394247.pdf

Yönetilmesi konusuda gelince . Ben daha çok clı üzerinden yönetimi seviyorum. Daha rahat işlem yapılabiliyor.

Gönderildi : 26/01/2018 16:39

(@AhmetGermenli)
Gönderiler: 179
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şunu sormak istedim  managament switch CLI ile yapılan ayarları Webmanagament Switch'de de yapabiliyoruyuz. 
Port security derken Switch'in mac tablosunda olmayan cihazların yapacağım ayarla portun erişimi kapatması yada portu down etmesi

Gönderildi : 27/01/2018 13:14

(@ilhancicek)
Gönderiler: 180
Estimable Member

Merhaba ;

2530 da port security mac bazlı uyguladım kullandım. Ama diğer ürün ile ilgili bilgim yok datasheet de aşağıdaki şekilde yazıyor port security

Combines and extends IEEE 802.1X and MAC authentication to provide MAC-based network access control

Gönderildi : 27/01/2018 14:04

(@canersabancilar)
Gönderiler: 16
Eminent Member

Merhabalar,
2sinin aslında çok farkı yok biri sadece web arayüzünde de belirlenmiş konfiglerin yapmana imkan veriyor.
 web üzerinden detaylı konfiglerini yapamazsın sadecce şekil işleri yapabilirsin, mac filitreleme işlerini web üzerinden de yapabilirsin.
802.1X  her 2 switch de de yapabilirsin zaten o işlemleri config modda yapman gereken yerleri var web sadece yeterli olmaz.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 02/02/2018 18:11

Paylaş: