Forum

Aruba AP ip adresi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aruba AP ip adresi

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,989 Görüntüleme
(@serkanaksu)
Gönderiler: 85
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar;

yapımızda HP 5400Rzl2 Omurga fiber , HP 2530 kenar switch ler mevcut 3 adet VLan aktifi sistemde 20 adet Aruba APN103 AP ler mevcut AP lerin MAC adreslerini görebiliyorum ama hem omurgadan hemde kenar switch lerden hangi ip aldıklarını göremiyorum konsol üzerinden görünmüyor bu nedenle AP lere ulaşamıyorum, dhcp olarak Cyberoam 50 ing kullanıyorum ordaki kontrollerimde ordada gözükmemekte, AP ler yayın yapıyor ve aktif kullanılıyor bir türlü ip adreslerine yada hangi ip aralığı aldığına ulaşamıyorum

bu konuda yardımlarınzı bekliyorum

Gönderildi : 07/11/2017 14:58

(@gokhantatar)
Gönderiler: 193
Estimable Member

Selamlar;

yapımızda HP 5400Rzl2 Omurga fiber , HP 2530 kenar switch ler mevcut 3 adet VLan aktifi sistemde 20 adet Aruba APN103 AP ler mevcut AP lerin MAC adreslerini görebiliyorum ama hem omurgadan hemde kenar switch lerden hangi ip aldıklarını göremiyorum konsol üzerinden görünmüyor bu nedenle AP lere ulaşamıyorum, dhcp olarak Cyberoam 50 ing kullanıyorum ordaki kontrollerimde ordada gözükmemekte, AP ler yayın yapıyor ve aktif kullanılıyor bir türlü ip adreslerine yada hangi ip aralığı aldığına ulaşamıyorum

bu konuda yardımlarınzı bekliyorum

Merhaba,

LAN içerisinde, hangi ip segmenti kullanıyorsanız, Advanced IP Scanner ile taratıp, tarattıktan sonra Aruba veya HP ismi ile görebilirsiniz.

http://www.advanced-ip-scanner.com/tr/

Gönderildi : 08/11/2017 17:40

(@serkanaksu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

onları denedim hocam kesinlikle gözükmüyor

Gönderildi : 08/11/2017 21:04

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

3 vlandan birine direk host bağlayarak, ilgili ap'ler için tarama yapmayı denediniz mi ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/11/2017 01:27

(@ersenyesilyurt)
Gönderiler: 42
Trusted Member

Merhaba

Access pointlerin bağlı olduğu switchler üzerinde sh cdp neighbors detail komutu ile mac adresini ve ip adresi bilgilerini görebilirsiniz.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 16/11/2017 13:30

(@serkanaksu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler ersen hocam verdiğiniz kodla hallettim sorunu

Gönderildi : 19/12/2017 19:42

Paylaş: