Forum

Farklı SSID Aynı VL...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Farklı SSID Aynı VLAN network

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
549 Görüntüleme
(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

HP MSM760 controller üzerinde farklı ssid'leri aynı vlan networkte tutmak istiyorum (farklı ssid'lerde farklı güvenlik ayarları olacak). Bu mümkünmü ?

Yeni oluşturduğum ssid'yi varolan VLAN networkle ilişkilendirmeye çalıştığımda "The VLAN you selected as integress is already used in another Virtual Service Community profile" hatası geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

Gönderildi : 13/10/2016 16:12

(@yilmazbarcin)
Gönderiler: 315
Illustrious Member

merhaba,

mümkündür.

bir profil oluşturun önce sonra oluşturduğunuz bu ssid'i nin birini taged diğerini untaged olarak gönderin.

kolay gelsin,

yB

Gönderildi : 14/10/2016 02:20

(@zekieren)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Çalışmaya başlamadan önce sorayım istedim, daha öncesinde herhangi bir network profili oluşturup, bunu vlan'a bağlamam gereklimi, yoksa doğrudan bir VSC profili mi oluşturayım. Teşekkürler...

Gönderildi : 17/10/2016 17:31

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Zeki bey,

merakımdan soruyorum, aynı vlan için multissid/securityprofil kullanmanızdaki amaç nedir ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/10/2016 17:37

(@zekieren)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Otelimizde hotspot uygulaması için; Hotspot'u uygulacak firma bizden sistemde 2 ssid olmasını istiyor; 1.ssid'deki kullanıcılar kendilerine verilecek password'u hotspot ekranına girerek ile interneti ücretli olarak kullanacakken, 2.ssid'deki kullanıcılar, hotspot ekranına otel programıyla entegre olarak gerekli bilgileri doldurarak interneti ücretsiz olarak kullanacak. 

Gönderildi : 17/10/2016 18:11

(@ersenyesilyurt)
Gönderiler: 42
Trusted Member

Evet yapabilirsiniz? 

Sorun olacağını düşünmmüyorum.

İYİ ÇALIŞMALAR

Gönderildi : 04/11/2016 14:20

Paylaş: