Forum

Hp Wireless Access ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp Wireless Access Point

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
322 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar, firewall olarak juniper srx210 kullanıyoruz ve elimizde çift yayın yapan bir hp wireless access point var. şirket ve misafir diye iki yayın yapmak istiyorum şirket yayınına kablosuz bağlanan cihazlar networke erişebilsin misafir olanlar ise sadece nete çıkabilsin networkten herhangi bir yere erişemesin istiyorum. bunu içinde vlan tanımları yapmak gerekiyor sanırım web arayüzünü kullanarak nasıl yapabilirim bu işlemleri?

Yada bunu Hp PROCURVE 4204 V1switch uzerindenmi yapmam daha doru olur hazli hazırda bir akç vlan var uzerinde yeni vlan ekleyip bunun uzerinde yapabilirmiyim?

Gönderildi : 25/08/2010 14:57

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba;

AP üzerinde 2 adet ssid yaratacaksın ve vlan id lerini gireceksin. Daha sonra SW üzerinde AP nin bağlı olduğu portu, oluşturduğun vlan a tag layacaksın.   Yani hem AP üzerinde hemde SW üzerinde konfig yapman gerekiyor.

Gönderildi : 25/08/2010 17:00

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ap üzerinden 2 adet ssid yarattım ve yayınladım vlan id'lerinide girdim birine 1 diğerine 2 verdim yani

merkez vlan : 1

misafir vlan : 2  şeklinde

şimdi switch uzerinde ne ler yapmam gerekiyor

vlan 1 ve vlan 2 diye iki adtet vlan oluşturmam mı gerekecek? eğer öyleyse ap portunu hangi vlan'a tag layacağım? ve ap uzerinde dhcp yok ap'ye bağlananlara nasıl ip atayacağım?

biraz fazla soru oldu sanırım ama yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler

Gönderildi : 25/08/2010 20:18

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

vlan 1 default vlan zaten,

ap nin takılı olduğu portu vlan 2 de tag layacan

vlan 2
name misafir
tagged 15

gibi. DHCP yi SRX yapar. Procurve tarafında vlan ları oluşturduktan sonra, enable etmen gerekiyordu. Procurve 420 de yaşamıştım. Vlan ları test edersin. şu anda vlan 2 den ip almaman lazım. Alıyorsa enable etmemişindir.

Gönderildi : 25/08/2010 20:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

çok teşekkürler Murat Bey

Gönderildi : 26/08/2010 12:07

Paylaş: