Forum

HP Agentless Manage...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] HP Agentless Management Service (AMS) nedir?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,636 Görüntüleme
(@eyupustaoglu)
Gönderiler: 70
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Bu servisin amacı sunucu üzerinde izleme (monitoring)  yapabilmek mi?  

Kurulumunu sunucu üzerindeki işletim sistemine mi? yapmam gerekiyor? (bende linux dağıtımı var) 

Yoksa haricen ayrı windows bir bilgisayara kurulum yapıp yine izleme yapabilir miyim? 

http://downloads.linux.hpe.com/SDR/project/mcp/   linkten anladığım kadarıyla Gen10 larda amsd diye geçiyor. 

Gönderildi : 12/09/2022 23:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bahsettiğiniz servis, HPE sunucularının yönetimi ve izlenmesi için kullanılan bir araç olan "HPE System Management Homepage" olabilir. Bu araç, sunucunun donanım durumunu, performansını, uyarıları ve diğer çeşitli bilgileri izlemeye ve yönetmeye olanak tanır.

Kurulum işlemini sunucu üzerindeki işletim sistemine yapmanız gerekiyor. Genellikle Windows veya Linux işletim sistemleri için mevcuttur ve desteklenen birkaç farklı sürüm vardır. Kurulumu gerçekleştirdikten sonra, web tarayıcınızı kullanarak sunucunuzu izleyebilirsiniz.

Ancak, ayrı bir Windows bilgisayarına kurarak da sunucularınızı izlemeniz mümkün olabilir. Bu durumda, HPE System Management Homepage'u yükleyeceğiniz bilgisayarın ağınıza bağlı olması ve sunuculara erişebilmesi gerekiyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/03/2023 09:58

Paylaş: