Forum

Gen8 Sunucuya SRV20...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Gen8 Sunucuya SRV2019 Kurulumu ve SRV2016>2019 Replication

6 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
409 Görüntüleme
(@resulergun)
Gönderiler: 71
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2 konu hakkında desteğinizi bilginizi rica ederim.

HP DL380P GEN8 sunucunun teknik verilerine göre SRV2016 ya kadar desteği var görünüyor, SRV2019 kurulamıyor, kurmanın bir yolu varmdır. Bir yöntemi varsa çok memnun olurum.
*Kuruluma başlıyor dosyalar yükleniyor, ardından başlangıç logosu çıktığında restart ediyor.

Diğer bir konu ise,
SRV2019 sunucu üzerinde HyperV kurulu ve üzerinde çalışan sanalları SRV2016 üzerinde kurulu HyperV replication yapabilirmiyim.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/07/2023 12:30

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Merhaba;

Gönderen: @resulergun

HP DL380P GEN8 sunucunun teknik verilerine göre SRV2016 ya kadar desteği var görünüyor, SRV2019 kurulamıyor, kurmanın bir yolu varmdır. Bir yöntemi varsa çok memnun olurum.
*Kuruluma başlıyor dosyalar yükleniyor, ardından başlangıç logosu çıktığında restart ediyor.

Resmi desteği yok ise zorlamayın. Custom yapılar ile belki kurulabilir ancak sorun yaşandığında destek alamazsınız. Sonuç, maceraya gerek yok. Ya sunucuyu yenileyin ya buluta geçin derim ben.

Gönderen: @resulergun

Diğer bir konu ise,
SRV2019 sunucu üzerinde HyperV kurulu ve üzerinde çalışan sanalları SRV2016 üzerinde kurulu HyperV replication yapabilirmiyim.

Bu noktada kurulu olan hyper-v sanal makine sürümleriniz önemli. İki tarafta da destekleniyor olmalı. Başka kontrol noktaları varsa eksikliklerimi diğer üyeler ytamamlayacaktır.

İyi çalışmalar.

Düzeltme notu: Replikasyon okuyup migration cevabı vermişim, bu nedenle düzenlemeye gittim.

Gönderildi : 16/07/2023 17:30
Resul ERGÜN reacted

(@resulergun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@serkanates Merhaba, Custom olarak nasıl yükleyeceğimi çözemedim, elimizde olan cihazı yedek olarak tutacağız aslında, ancak ne yaptıysam boot edemedim srv2019 sistemi.

Bir yerde hata yapıyorum, ancak nede bulamadım.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 17/07/2023 10:49

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4302
Co-Helper

Hata yapmıyorsunuz std süreçle kurulamıyor. Araştırmıştım G7 ve G8 chipset ve uefi den dolayı 2019 desteklemiyor. 2019 core sanırım kuran vardı driver gösterip hpe forumunu kontrol edin yalnız hatırladığım kadarıyla cpu nesli ve modeli de önemliydi. Kuranlar custom iso ile esxi veya proxmox kurupta kullanıyor.

Replication ile ilgili Serkanın dediği gibi sürümler önemli. Aşağıda var aynı sürümleri desteklemiyorlar. Güncellemeler sonrası aralarında replication durmuş sürümleri aynı yaparak temiz kurulumla olabildiğine dair öngörü var ancak denenmesi lazım. Önerilen senaryolar değil malum.

https://learn.microsoft.com/en-us/windows-server/virtualization/hyper-v/deploy/upgrade-virtual-machine-version-in-hyper-v-on-windows-or-windows-server

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/07/2023 12:36
Resul ERGÜN reacted

(@resulergun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sistem kısmi sağlıklı çalışabilmesi için legacy modda mrb boot ile kurulum gerçekleştirdim.
600GB sistem kuruyorum, ardından biçimlenmemiş alanı GPT formatından yeniden oluşturdum.

C:/ D:/ olarak iki yapı olmuş oldu.

Replication direk D:/ yönlendireceğim, bu yapı daha uygun oldu.

Teşekkür ederim desteğiniz için,

Gönderildi : 17/07/2023 20:00

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Geri bildiriminiz için de biz teşekkür ederiz. Kolaylıklar diliyoruz...

Gönderildi : 18/07/2023 07:55

Paylaş: