Forum

DL580 G7

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] DL580 G7

5 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
611 Görüntüleme
(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar DL580 G7 model bir sunucu temin edeceğim. 4 işlemcisi ve 128gb ram olması kendi projemiz açısından çok işimizi görecek ve kendimiz için aldığımızdan ikinci el çok makul geldi. yedekli olması açısından 2 cihaz alacağız. Bildiğiniz kronik dikkat etmemiz gereken bir şey var mı? vmware 6 kullanacağız.

Gönderildi : 31/01/2022 16:08

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4280
Co-Helper

G7 nesli çok eski bugün için maalesef üzerindeki cpu nesli desteği piyasadan artık silindi diyebiliriz ver 6 dan bahsetmişsiniz ama yarın software upgrade ihtiyaçlarınız olursa bunları temin edemezsiniz. Bütçe olarak zorlayabilir ama ben G7 önermezdim G8 ve 9 üzerine bakın en azıyla.
Diğer bir öneri de 2 cihaz alacaksanız mutlaka cluster'dan çıkmış yani birlikte alınmışları tercih edin yoksa şasiler üzerindeki part PN'leri farklı olabilir bu da yedeklilik fikrinizi ve teminde zorlayabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/01/2022 16:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Aytaç selam, eski ve ikinci el donanım alarak zaten risk almışsınız bence çok kafa yormaya gerek yok, işiniz kritik olsa desteği olan bir ürün alırdın değil mi 🙂 O yüzden burada vizdanını rahatlatmaya çalışma 🙂 Sonuçta eski sunucu en fazla bozulur sende yedek parçayı hızlı değiştirirsen kesinti az olur. Onun dışında bilinen sunucu modelleri yani ikinci el olduğu için kimse bir yorum yapamaz, örnek sorunsuz dersin şak aldığın ikinci el olduğu için taktığın her RAM' i bozar bilmem ne olur vs. 

Kolaylıklar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/01/2022 16:50

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

cevaplar için teşekkür ederim. kritik bir yerde kullanılmayacak daha çok bizim ve personelin eğitim alanı olacak. sanallaştırma yapıp bilmediklerimizi denemek istiyoruz. ortak bir maddi külfeti paylaşacağız. üzerinde de bir projede yürütülecek yine test amaçlı. genel kronik sorunları yoksa bizim işimizi görecek. malum piyasa dolar vs herşey çok maliyetli eski teknoolojiye bile muhtaç olduk 😀

Gönderildi : 31/01/2022 17:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Tabi haklısın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/01/2022 17:22

Paylaş: