Forum

Hp Data Protector v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp Data Protector ve Ultrium 960 ile Backup Sorunu?

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
697 Görüntüleme
(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

Bir kaç haftadır yaşadığım bir backup problemim var.Hp OpenView Data Protector yazılımım ve
Hp StorageWorks Ultrium 960 modelinde backup type im var.
Günlük olarak 800 Gb lık kartuşlara full backup alıyorum.Yedek alınan datanın boyutu 400Gb falan.Son bir aydır backlarda bir gariplik oluyor,bazen backup alıyor bazen almıyor.Backup almadığını nereden anlıyorum ? Kartuş type in içindeyken seçeneklerden restore tabına geldiğimde Filesystem altında backupların alınacağı serverlerin isimleri mevcut.Bunların altında hangi datalarının alındığını göremiyorum.Backup manuel başlatmak istediğimde aşağıkida uyarıyı veriyor ve öylece kalıyor.Yine aynı kartuşu geçen hafta takıp manuel başlattığımda ise backup işlemini başlatabilmiştim.Konu ile ilgili tecrüblerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Sistem  : SBS 2003 + Domain + Exchange
 Backupı alınan diğer server üzerinde 2003 Standart yüklü.

[Warning] From: [email protected]ı.local "FILEBACKUP"  Time: 21/04/2009 09:46:48
[61:2013]      Some of the backup devices are occupied. Session is waiting
    for all the devices to get free.

Teşekkürler,

Gönderildi : 21/04/2009 13:04

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Selam Eren,

Bu hata Data Protector yazılımından  kaynaklanıyor gibi geldi bana. 

Server üzerinde NTBackup dan yedek almayı  denermisiniz. StorageWorks de arıza olacağını  sanmıyorum.

Kolay gelsin.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 22/04/2009 12:39

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

Merhaba,

İşlemi silerek tekrar tanımlamayı denermisiniz. Üniteyi de bu arada restart etmeniz gerekecektir. Ünite zamanla offline oluyorsa firmware upgrade yapmanızı öneririm.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 22/04/2009 13:10

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam Eren,

Bu hata Data Protector yazılımından  kaynaklanıyor gibi geldi bana. 

Server üzerinde NTBackup dan yedek almayı  denermisiniz. StorageWorks de arıza olacağını  sanmıyorum.

Kolay gelsin.

Cevaplar için teşekkür ederim.DAta Protectore  firmware update yapmama rağmen sorun düzelmedi(Cihazı restartta ettim)
Ntbackup ile gayet güzel bir şekilde backup aldığını gördüm.Yazılımı silip baştan kuracağım.Yazılımı silerken dikkat etmem gereken bir husus var mı yoksa standart şekilde uninstall etsem yeter mi?Birde yazılımı tekrardan kuracağım işin aktivasyon veya register gibi işlemleri benden isteyecek mi?

Teşekküler,

Gönderildi : 22/04/2009 17:18

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hp Data Protector ün sıfırdan kurulması ile ilgili bir döküman var mı elinizde?

Teşekkürler,

Gönderildi : 24/04/2009 16:15

(@berkantmutlu)
Reputable Member

Merhaba,

Elinizdeki Data Protector yazılımının versiyonu nedir? Data Protector'un bazı versiyonlarına destek sadece yurt dışından verilir ve anlaşmanız olması gerekir. Bazı versiyonlara tr'den destek veriliyor.

Gönderildi : 24/04/2009 19:27

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Selam,

Hp Data Protectoru normal unistall edebilirsin. Servislerini otomatik  olarak kaldıracaktır. Program files  içerisinden  klasorunude  sildikten sonra yeniden kurunuz. Yeniden activasyon yapmanız gerekecektir.

Kolay gelsin.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 24/04/2009 19:31

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Elinizdeki Data Protector yazılımının versiyonu nedir? Data Protector'un bazı versiyonlarına destek sadece yurt dışından verilir ve anlaşmanız olması gerekir. Bazı versiyonlara tr'den destek veriliyor.

HP DP 6.0 versiyonu, bakım anlaşması 31 martta bitmiş.

Gönderildi : 24/04/2009 19:43

(@berkantmutlu)
Reputable Member

Merhaba,

Bu ürünle ilgili yurtiçi destek söz konusu değil ve zaten bakım anlaşması bitti ise HP'ye case açtırıp yurtdışından destek almanız gerekiyor.

Herhangi bir upgrade işlemi için de (kendim yapamam diyorsanız) HP ile görüşmeniz gerekiyor. Yerinde servisi çok pahalı o yüzden telefonla desteği tercih edebilirsiniz.

Ürünü normal kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz, herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Eksra yapmanız gereken bir şey yok. Sadece aktivasyon gerekecektir. Ürün zaten lisanslı olduğu için sorun çıkmaz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/04/2009 14:44

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

DP silip yeniden kurdum.Gerekli ayarları yaptım ve bir backup schedule oluşturdum.Fakat bir türlü yedek almıyor.Bunun desteğini telefon ile almak istedim ama kimse yardımcı olmadı.Bakım anlaşmasını imzalayın mühendisimiz yardımcı olsun dediler.Şimdi istediğim şu aslında bu DP nin ilk kurulduktan sonraki standart ayarlarını anlatan bir döküman.Eğer elinizde mevcut ise paylaşır mısınız?

Teşekkürler,

Gönderildi : 29/04/2009 16:28

(@ahmetozdemir)
Gönderiler: 16
Eminent Member

merhaba

öncelikle belirteyim bu sıkıntı 3 sene önce  ortaya cıkmış ve çözüm yolu aranmış bilginin burada durması açısından bir tecrübemi paylaşmak istiyorum

DP menüsünden Monitör seçildiğinde daha önceden yapılan işlemler orada askıda kalması ile alakalı olduğunu gördüm oradaki tüm işleri iptal ettim ve normal şartlarda yedekleme işlemini sorunsuz yapabildim.

teşekkürler

Gönderildi : 27/08/2012 14:57

Paylaş: