Forum

HP 1022n ve HP 1020...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP 1022n ve HP 1020 Sorunlarım

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
530 Görüntüleme
(@samilaltundal)
Gönderiler: 505
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Nerden başlasam neyi anlatsam bilemiyorum ama özet çıkarmam gerekirse şu an kitlenmiş durumdayız, geçen hafta olması lazım buraya da yazmıştım paylaşımda olan 1020 yazıcılarımız sorun verdi, sorunumuz yazıcı paylaşımda ve yazıcının kendi sahibi dahil kimse çıktı alamıyor sanırım bunu birgün uğraştık sonra paylaşıma kapatarak buna sadece bunun sahibi yazacak dedik sorunu başka bir sorunla çözdük.Diğer kullanıcıları network yazıcıya bağlayıp ordan çalışmalarını sağladık.Bu şekilde devam ederken Perşembe sabahı 1022n yazıcıları çıktı alamamaya başladı Server da dahil biraz uğraştıktan sonra HP yi arayıp durumu bildirdim ağda iki network yazıcımız var üst kat ve alt kat diye tarif edersem, üst kattaki yazıcının ip sini değiştirdik ve kullanıcılarına yeniden tanıttık ve sorun çözüldü, alt kata gidip aynı şeyi yaptık ama olmadı kimse çıktı alamadı ve Perşemden Cuma gecesine kadar HP dahil aklımıza gelen gelmeyen herşeyi yaptık ama sorunumuz çözülmedi, güvenlik forumlarında 1022n sistem dosyasına zarar veren bir virüs ve bunu temizle yolu anlatıldı bunu da alt kattaki 20 bilgisayara bu gece yaptık ama malesef sonuç yine hüsran herşey tamam kullanıcıdan gidip hatta yazıcıyı cd den kurdum eskilerini kaldırdım vs. ilk sınama sayfasında sistem takılıyor ve o sayfa hiçbirşekilde silinmiyor.

Şu anda artık ne yapacağımı bilemiyorum.

Gönderildi : 14/03/2009 02:24

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

+ ve en önemlisi belirtmeği unuttum ZSHP1020.exe göre yöneticisinin içinde sanırım 50 ye kadar görev vardı bu görevi bu sabah gördük ve sonlandırdık google da arattık sanırım virüs yedik. 🙁 

Gönderildi : 14/03/2009 03:02

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Bu yazıların kullanımı ile ilgili olarak portalımızda birçok kez konuşuldu ve bu yazıları hiç önermediğimizide söylemiştik. Bunları bildiğinize eminim ama bunların alımı daha önce yapıldığından olabilir.

Ben bunun bir virüs olduğunu sanmıyorum. 1020 yazıcı bildiğim kadarıyla network yazıcısı değil bunu sonradan mı network yazıcısı yaptınız ?

Tüm bilgisayarlardan yazıcıları kaldırın daha sonra Yazıcı ve Fakslara girip buradan Dosya / Sunucu Özellikleri bölümüne girip ilgili yazıcının sürücülerini kaldırınız. Daha sonra Bağlantılar bölümünden bu bu yazıcıların bağlantılarınıda siliniz. Eğer yazıcıları veya görevleri silemiyorsanız servislerden yazıcı biriktirme servisini stoplayıp tekrar çalıştırın sonra silme işlemini yapın bu işlemi bir kaç kez tekrar edin dilindiğini göreceksiniz.

Daha sonra tek bir pc üzerinde yükleme işlemini yaparak test ediniz. Daha sonra diğer bilgisayarlara kurulum yapabilirsiniz.

Gönderildi : 14/03/2009 04:08

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu yazıların kullanımı ile ilgili olarak portalımızda birçok kez konuşuldu ve bu yazıları hiç önermediğimizide söylemiştik. Bunları bildiğinize eminim ama bunların alımı daha önce yapıldığından olabilir.

Ben bunun bir virüs olduğunu sanmıyorum. 1020 yazıcı bildiğim kadarıyla network yazıcısı değil bunu sonradan mı network yazıcısı yaptınız ?

Tüm bilgisayarlardan yazıcıları kaldırın daha sonra Yazıcı ve Fakslara girip buradan Dosya / Sunucu Özellikleri bölümüne girip ilgili yazıcının sürücülerini kaldırınız. Daha sonra Bağlantılar bölümünden bu bu yazıcıların bağlantılarınıda siliniz. Eğer yazıcıları veya görevleri silemiyorsanız servislerden yazıcı biriktirme servisini stoplayıp tekrar çalıştırın sonra silme işlemini yapın bu işlemi bir kaç kez tekrar edin dilindiğini göreceksiniz.

Daha sonra tek bir pc üzerinde yükleme işlemini yaparak test ediniz. Daha sonra diğer bilgisayarlara kurulum yapabilirsiniz.

Dediğiniz gibi yazıcıların alımı benden önce yapılmış, ama kulağıma bir hayli büyük bir küpe oldu, 2 güne 3 güne bir yazıcı ile uğraşmaktan her tarafta aramaktan her tarafa soru sormaktan artık gına geldi diyebilirim, 1010( yanlış yazmışım) ağda paylaşıma açtık diğeri zaten network yazıcı, dediğiniz yöntem ile de deneyeceğim umarım olur.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/03/2009 06:10

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Dün gece 04 civarı sorunu çözdük, anlattıklarım harici birçok şey yaptık ama nafile, internet üzerinden birçok sayfaya baktık hepsinde farklı çözümler vardı, bir kullanıcı çıktı alamayan kullanıcıları domain.admin grubuna dahil ettikten sonrası sorunun çözüldüğünü yazmış, bizde çıktı alamayan kullanıcıları tek tek gruba dahil ettik ve sorun çözüldü, çözümü yazan kişiye diğer kişiler mantığını sormuş ama pek mantıklı cevap gelmemiş ama sorunu bu şekil halletiğini sebebini bilmedğini yazmış, bizde bu şekil atlattık diyebilirim şu anda hem network yazıcılarından hemde paylaşılan yazıcılarda bir sorun bulunmamaktadır.

Gönderildi : 15/03/2009 18:16

(@rafets-ayata)
Üye

Geçmiş olsun geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 15/03/2009 18:40

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Bir geri bildirim daha:

Kullanıcıları domain.admin yapmak geçici ve sıkıntılı bir çözüm'dü nette uzun zamandan sonra, açıkçası çalmadığımız kapı kalmadı 🙂  

Sorunu,

Yazıcı özelliklerinden  Configure tab - status messaged off  

1 ay oldu sanırım bu sorunla uğraşalı ilginç bir şekilde sorunu kökten düzeltik.

Gönderildi : 16/04/2009 03:05

(@rafets-ayata)
Üye

Güzel bir geri bildirim oldu elinize sağlık.

Gönderildi : 17/04/2009 05:29

Paylaş: