Forum

hp kasasını rack uy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hp kasasını rack uyumlu yapmak

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
482 Görüntüleme
(@muratpektas)
Gönderiler: 164
Reputable Member
Konu başlatıcı

herkese selamlar hp ml110 g4 ile ibm x3200 serverları zamanında rack server düşünmeden aldık. şimdi rack server alacağız kabinet e koyacağız ama düzenli olması açısında bu serverları yatay kasa haline getirmek mümkünmü

Gönderildi : 09/11/2008 01:27

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Tercihinizi baştan yanlış yapmışsınız iki modelide kapinete yatay monte edemezsiniz. Ama kabineti düzenlerken onlarıda aynı kabinette bayındırabilirsiniz.

Gönderildi : 09/11/2008 01:46

(@muratpektas)
Gönderiler: 164
Reputable Member
Konu başlatıcı

aslında kasalarını değiştirebilirmiyiz diyecektim maliyeti yüksek olurmu yada mümkünmü

Gönderildi : 09/11/2008 02:25

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

aslında kasalarını değiştirebilirmiyiz diyecektim maliyeti yüksek olurmu yada mümkünmü

Rack'a çevirmek yenisini almaya eş değer olacaktır inanın. Bu nedenle ya mevcut kabinetinizi bu şekilde konumlandırın veya bunları yedek olarak düşünün (veya başka bir amaj için kullanın) yerine rack alın.

Gönderildi : 09/11/2008 06:34

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Maliyet kısmını soruyorsanız iki kabinet alın çok daha ucuza gelir. Bundan sonraki serverları alırken rack alın ve rack kabinete yerleştirin diğerleri kalsın ilerde belki boşa çıkartır test serverı yaparsınız.

Gönderildi : 09/11/2008 12:31

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

Tower serverları tabii ki Rack server haline getirebilirsiniz. Maliyet açısından yüksek olacağı kesindir. Fakat yinede sorup fiyatları araştırmak gerekir. Bundan sonraki tercihlerinizi Rack kasalardan yana kullanırsanız daha iyi olur diye düşünüyorum. 

Gönderildi : 20/11/2008 21:48

(@OsmanAKSU)
Gönderiler: 18
Eminent Member

En iyi çözüm tava diğer adı ile raf. cihazın direk rackmount için bir kiti bulunmamaktadır.

Gönderildi : 26/11/2008 12:27

Paylaş: