Forum

HP DL380 G7 HDD Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP DL380 G7 HDD Sorunu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,127 Görüntüleme
(@CihangirKaya)
Gönderiler: 102
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Sistemimizde HP DL 380 G7 bir server var bu serverımıza sıfırdan bir kurulumu yaptık Raid 5 olarak toplam 4 tane disk takılı ve bu disklerden bir tanesinde sürekli sarı bir ışık yanıp sönüyor daha sonra bu sarı ışık sürekli kalıcı yanmaya başlıyor sistemi yeniden başlattım hatta komple elektrik kestim yeniden açtım belli bir süre sonra yine aynı sorun yaşandı.
Diski çıkarıp tekrar taktım sorun devam etmekte ve bu diski biz yeni aldık ve taktık acaba sorun neyden kaynaklı olabilir yada yapmam gereken bir ayar veya test  yüklemem gereken bir firmware varmı yardımcı olabilirseniz sevinirim.Sistemimiz şu an aktif olarak çalışmakta ve harhangi bir sorun görülmemektedir.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/12/2016 20:42

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

O diski farklı slotta deneyebilirmisiniz

durum aynı olursa disk arızalıdır aldığınız yerden değişim yapınız.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 14/12/2016 03:42

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

ilo tarafını kontrol ettiniz mi ?

log çıktılarında hatanın sebebi mevcuttur.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/12/2016 12:07

(@CihangirKaya)
Gönderiler: 102
Estimable Member
Konu başlatıcı

Turan Bey Merhaba ;

Tam olarak nasıl kontrol etmeliyim ILO ile ilgili çok fazla bir bilgim yok nasıl kontrol sağlarım bilgiğim kadarı ile sistemimizde ilo ilgili bir configuration yok ama ?

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/12/2016 14:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba büyük ihtimalle diskiniz arızalı olabilir. Ancak aşağıdaki ekrandan log bakabilirsiniz.

Bunu sunucu üzerinden Array Configuration Utulity yazılımından görebilirsiniz.

ILO konusunda ise  http://www.cozumpark.com/blogs/donanm/archive/2013/01/06/hp-proliant-dl380-gen8-psp-ile-server-2012-kurulumu.aspx  buradan kontrol edebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/12/2016 14:27

Paylaş: