Forum

Hp DL380 G6 Raid 1...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp DL380 G6 Raid 1 Disk Update

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Hp DL380 G6  sunucum üzerinde 2 ad Raid 1 146gb disk mevcut ve elimde 2 adet 300gb disk bulunmakta sunucunun disklerini değiştirmek istiyorum ancak bu konuda tecrübesizim nasıl yol alabilirim bu konuda bir makale video vs yardımcı olacak bir bilgi mevcut mu 

Gönderildi : 30/10/2014 17:08

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

merhaba ; 

disk boyutlarından dolayı mı değişmek istiyorsunuz yer mi kalmadı ?

böyle ise image alıp (symantec/acronis) eski raid yapısını bozup yeni diskler ile raid yapın ve bu programlra ile aldığın imajı geri dönün.

yer problemi değilde disklerde sorun var ise

300 taktığında 146lık gibi çalışır.

Gönderildi : 31/10/2014 14:03

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba ; 

disk boyutlarından dolayı mı değişmek istiyorsunuz yer mi kalmadı ?

böyle ise image alıp (symantec/acronis) eski raid yapısını bozup yeni diskler ile raid yapın ve bu programlra ile aldığın imajı geri dönün.

yer problemi değilde disklerde sorun var ise

300 taktığında 146lık gibi çalışır.

Merhaba

Evet disklerde yer kalmadı, elimde günlük imaj mevcut, raid yapısını nasıl değiştirebilirim bide harddisk değişiminden sonra terminal sunucu rolü lisans yenileme ister mi, daha önce win7 ve office yazılımı yüklü bir bilgisayarda disk değiştiriğimde lisans yenileme istememişti server içinde aynı şey geçerli olurmu 

Gönderildi : 31/10/2014 16:35

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Sunucuyu kapattım arızalı olan diski değiştirdim açılış yaptığımda diğer diskten verileri kopyalamak istermisin diye sordu evet dedim sunucu sorunsuz açıldı hp array toolda diski klonlamaya başladı bitti kapattım daha sonra diğer diski taktım oda aynı adımları takip etti ve son olarak array toolda disk update seçeneği çıktı evet dediğimde disk 146 gb dan 280gb a yükselmiş oldu böylelikle 1-2 saat içersinde sunucumun diskleri sorunsuz update edilmiş oldu

teşekkürler 

Gönderildi : 26/11/2014 11:59

Paylaş: