Forum

Yeni Sunucu Tavsiye

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni Sunucu Tavsiye

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@GorkemAkin)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Şirketimize yeni sunucu alacağız ama HP ve IBM arasında kararsız kaldım. HP lerde disk ve power supply arızasının çok olduğu bildirildi. IBM de ise bu sorunların yaşanmadığını duydum. Bu konuda tavsiyelerde bulunabilir misiniz?

Gönderildi : 13/10/2014 11:06

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

HP tavsiye ederim. Satış sonrası support çok iyi. Ayrıca yıllardır datacenterda duran HP sunuculardan disk ve power supply arızası hiç gelmedi desek yeridir. 3-5 tane belki (3000 server).

Gönderildi : 13/10/2014 12:33

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Mümin Hocam'a katılıyorum, satış sonrası destek için kesinlikle HP, çok uzun zamandır ne disk ne PSU arızası yaşadım. Böyle bir kronik arıza olduğunu da ilk defa burada okuyorum.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/10/2014 12:48

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Hp hakkında bana söylenenler büyük ihtimal diğer markaları satan firmaların satış psikolojisi sanırım. Satış yapabilmek için böyle davranışlar hiç etik değil ama maalesef her firma bu taktiği uyguluyor.

Gönderildi : 13/10/2014 14:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar,

diğer markaları ve onları satanları zan altında bırakmayalım da, şöyle birşey olabilir, HP sunucu alırsın koyarsın sistem odana ama oradaki altyapın sağlam değildir. elektrik sistemin düzgün stabil değildir power supply yoktur. yani direk elektrik şebekesine bağlarsan bu tür sorunlar yaşaman muhtemeldir. 

bu sadece HP için geçerli değil her sunucu için geçerli.

Gönderildi : 13/10/2014 16:06

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

bu konuda haklısınız Mümin bey.

Gönderildi : 13/10/2014 16:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bence söylentilerle yola çıkmayın.
HP candır. Satış sonrası destekte yine kimse eline su dökemez.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/10/2014 19:00

Paylaş: