Forum

HP Proliant ML310e ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Proliant ML310e Gen8 v2 - F10 yani intelligent provisioning sorunu

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
4,223 Görüntüleme
(@tariyeleyyubov)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

HP Proliant ML310e Gen8 v2 sirket icin yeni alindi uzerinde windows 2012 ile geldi raid 1 kurulu haldeydi her seyi sildim yeniden F10 ile intelligent provisioning sectim ve windows server2008 R2 yazdim bundan sonra F10 hic normal calismadi hard diskleri baska bir bilgisayarda sifirladim.sorun- F10 a tikladigimda acilan pencerelerin resimleri asagidakilar:

Lutfen acil yardimlarinizi bekliyorum cok zor durumdayim 

Gönderildi : 12/08/2014 15:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Güncel bir firmware geçip tekrar kurulumu denediniz mi? Bende 444 71 72 numaralı iletişim hattını arayın gerekli iso linkini talep edin. Sistemi boot edip güncelleyin ve sonrasında kurulumu tekrar deneyin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/08/2014 15:43

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

HDD leri sıfırladıktan sonra tekrar raid yapısını oluşturdunuz mu ?

Sunucuyu smart start cd si ile reboot etmeyi denediniz mi ?

Önce disk yapısının sağlamlığından emin ol, daha sonra temiz bir cd ile kurulum yapabilirsiniz, öncesinde biosda yapmanız gereken ayarlar var. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/08/2014 16:24

(@tariyeleyyubov)
Estimable Member
Konu başlatıcı

deneyemedim cunki hangi firmware kurulmasi gerekdigini bilemedim malesef Turkiye disinda oturuyorum

Gönderildi : 12/08/2014 17:19

(@tariyeleyyubov)
Estimable Member
Konu başlatıcı

raid yapisini degil hic format atamiyorum F10 ile intelligent provisioning i gecdik orasi calismadi normal olarak F11 ile diski boot etmeye calistim o zaman da microsoft anlasmasini kabul etdikden sonra dvd usb yok diye bir uyari cikti bir driver yukledim burasini atladim da Raid array diye bir sey sonrasinda diskler gorunmez halde her halde firmware ye ihtiyac var amma hangisine onu iste bilemiyorum 

Gönderildi : 12/08/2014 17:22

(@mustafatasci)
Üye

Eğer windows yükleme ekranında diskleri göremiyorsanız,o ekranda disklerin driverlarını göstererek işleme devam edebilirisniz,

Öncesinde smart start cd ile raid yapısını oluşturmalısınız. 

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/08/2014 19:26

(@tariyeleyyubov)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu modele ait olan tum driverleri gosterdim bir tanesini kabul etdi raid ile ilgili olani array diye bir sey.ama diskleri partitionlara bolecegim yerde diskler gozukmuyor.Smart Start CD Gen 8 lerde calismaz diye biseye rastladim kesin olara bilemiyorum.yani sizler test etdiyseniz lutfen bana billdirin bosuna 600 700 mb lik bir cd indirmiyim zaman bosa gitmesin

Gönderildi : 13/08/2014 00:10

(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member

bu modele ait olan tum driverleri gosterdim bir tanesini kabul etdi raid ile ilgili olani array diye bir sey.ama diskleri partitionlara bolecegim yerde diskler gozukmuyor.Smart Start CD Gen 8 lerde calismaz diye biseye rastladim kesin olara bilemiyorum.yani sizler test etdiyseniz lutfen bana billdirin bosuna 600 700 mb lik bir cd indirmiyim zaman bosa gitmesin

Merhaba,

HP Proliant ML310e Gen8 serisi sunucu ekonomi sınıfında bulunan bir sunucu tipi eğer disk yapısını göremiyorsanız bununla ilgili güncel driver'ı kurmalısınız. Smart Start CD indirmenize gerek yok. Bu gibi durumlarda RAID Controller'a ait olan driver'ı göstermeniz yeterli diskleri gördüğünüz aşamada bu işlemi yapabilirsiniz.  İşlemi gerçekleştirip geri dönüş yaparsanız sevinirim.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 17/08/2014 18:02

(@mustafatasci)
Üye

Merhaba ,

Son durum nedir ? 

Gönderildi : 18/08/2014 15:18

(@tariyeleyyubov)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Oncelikle yardim eden tum arkadaslara tesekkur ederim Allah hepinizden razi olsun .driveri gosterdim kabul etti amma partitionlara bolecegim yerde diskler yine yok oluyor sanirim bir firmware sorunu.Malesef kendi HP servisine gonderdik Sorunun ne oldugunu ogrene bilirsem kesin paylasirim

Gönderildi : 23/08/2014 23:16

Paylaş: