Forum

Hp Sunucuları Birle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp Sunucuları Birlestirme

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@UfukKarabulut)
Gönderiler: 182
Reputable Member
Konu başlatıcı

Firmamıza forumdaki arkadaslarında tavsiyeleri iel hp dl380 sunucu almak istiyorum ama buradaki disk boyutları bana yetersiz cunku 1200gb gıbı bır alan oluyor benım bunun daha fazlasına ıhtıyacım var ben aynı sunucudan 1 tane daha alsam bunu network uzerınde tek sunucu gosterebilme ımkanım varmı yada onerebilceginiz farklı bır cozum varmıdır sımdıden tesekkur ederım....

Gönderildi : 14/09/2008 01:16

(@turkerata)
Gönderiler: 178
Estimable Member

Ne yapmak istediğini tam anlamadım ama sunucu yerine storage alsanız ve DAS olarak kullansanız işinizi görmez mi? MSA20/30 işinizi görebilir

Gönderildi : 14/09/2008 01:27

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Merhaba 2. sunucuyu almak yerine sunucuya bir storage baglamak daha iyi olur diye dusunuyorum.HP MSA20 olabilir....!

Gönderildi : 14/09/2008 01:28

(@UfukKarabulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

öncelikle iliginz icin saolun benim yapmak istedigim buyuk bir bilgi havuzudur yanı bulundugum firmadaki dosyalar word,excel gibi kucuk boyutlu dosyalar degil yuksek boyutlu filmler yuksek boyutta photoshop belgeleri v.b uygulamaların yuksek boyutlu belgeleridir bu nedenle yuksek boyutlu bır depolama cozumune ıhtıyac duyuyorum ortalama 5-6tb yeterlı olur dıye dusunuyorum snc'nın sunucları ıle sata dısklerden olusan bır sunucu almak ıstedım ama snc'nın onceden basımıza acmıs oldugu sorunlardan dolayı aklıma gelır gelmez ıptal ettım .sizlerin onerilerini bekliyorum cunku bır karara varamadım simdiden cok tesekkur ederim

Gönderildi : 14/09/2008 04:07

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

Merhaba,

Storage üniteleri tabii ki farklı markalar olabilir fakat her zaman tavsiye edilen en az sorun çıkartanıdır. Bilgi havuzu oluşturmanın en kolay yolu bir üniteyi servera bağlamaktır. Bunu için çeşitli seçenekler mevcut. Aşağıdaki linkten ürünleri inceleyip karar verebilirsin. Benim tavsiyem HP üzerine başka arkadaşlar farklı ürünler önerebilirler. Bağlantıda da sorun yaşamazsın diye düşünüyorum.

Kolay gelsin.

http://h18006.www1.hp.com/storage/aiostorage.html

Gönderildi : 14/09/2008 19:07

(@UfukKarabulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Vermis oldugunuz linkten sunucuyu belirledigim zaman sizin bahsetmis oldugunuz sunucuya

unite baglama durumu assagıda vermis oldugunuz urunlerı hıc kullanmadıgım ıcın yanlıs bır yorumum olursa sımdıden affedın bu verilen linkteki urunler ag uzerınden ısletım sıstemı olmadan bılgı paylasımı yapmayı mı saglıyor yoksa ıcıne ısletım sıstemı kurularak mı yonetılıyor ?

Simdiden tesekkurler...

Gönderildi : 14/09/2008 20:02

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

Ürünler sadece fikir oluşturması açısından verildi. İşletim sistemi yüklenmeyen ürünlerdir bahsettiklerim. Kendi serverınıza bağlayıp yöneteceksiniz. Bu size hem kolay yönetim hemde az sorun getirecek.

Yapmanız gereken sadece ne kadar alana ve kaç paralık bir ürüne ihtiyaç duyduğunuzu belirlemek.

Gönderildi : 14/09/2008 20:29

(@TarkanAtes)
Gönderiler: 65
Trusted Member

öncelikle iliginz icin saolun benim yapmak istedigim buyuk bir bilgi havuzudur yanı bulundugum firmadaki dosyalar word,excel gibi kucuk boyutlu dosyalar degil yuksek boyutlu filmler yuksek boyutta photoshop belgeleri v.b uygulamaların yuksek boyutlu belgeleridir bu nedenle yuksek boyutlu bır depolama cozumune ıhtıyac duyuyorum ortalama 5-6tb yeterlı olur dıye dusunuyorum snc'nın sunucları ıle sata dısklerden olusan bır sunucu almak ıstedım ama snc'nın onceden basımıza acmıs oldugu sorunlardan dolayı aklıma gelır gelmez ıptal ettım .sizlerin onerilerini bekliyorum cunku bır karara varamadım simdiden cok tesekkur ederim

Merhabalar.

Öncelikle SNC ürünlerinin 3 sene yerinde garantili olduğunu hatırlatayım
sonrasında da teknik servislerinde oldukça iyi olduğundan bahsedeyim.

Size şahsi önerim PROMISE firmasının SAS to SATA arabirimli  
VTE310SD yada VTE610SD modeli ürünleri olabilir.

Promise markasını hiç duymadım derseniz :
Apple firması kendi Storage çözümlerini üretmeyi bıraktı ve artık Promise 'den ürün alıp satmakta
http://www.apple.com/server/storage/    linkini incelemenizi tavsiye ederim.

VTE310SD
http://www.promise.com/product/product_detail_eng.asp?segment=undefined&product_id=189

• 12 hot-swappable drive bays in a robust 2U chassis
  • SAS and SATA drives simultaneously
  • Dual active/active SAS JBOD I/O modules
  • Up to four mini SAS (4x) ports, two ports per I/O module
  • Redundant, hot-swappable Field Replaceable Units (FRUs)
  • SES-2 compliant enclosure management

•  

Bu ürünlere 12 adet yada 16 adet SAS / SATA II disk hot Swap olarak takılmakta.
    Donanımsal olarak (256Mb Cache) Raid 0,1,5,10,1E,50,60 ve Jbod yapabilmekte
    Şu anda Türkiye'de bir çok ciddi Referansı mevcut.
    Asla başınızı ağrıtmayacak özelliklikleri ve bütçenizi aşmayan fiyatları var. 

Ürünü Piramit Bilgisayar aracılığı ile alabilirsiniz.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

Gönderildi : 16/09/2008 15:12

Paylaş: