Forum

HP ML350 G3 Raid 5 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP ML350 G3 Raid 5 disk sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@caglayanbenzer)
Gönderiler: 51
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

G3 sunucu üzerinde smart array 642 controller  Raid 5  yapılandırması vardır ancak UPS değişimi sırasında sunucu kapatıldı ancak tekrar açılmadı, 1 diskin arızalı olduğunu farkettik elimizde aynı model olduğundan değşini yaptım ancak disk üzerinde ki yeşil ışık halen yanmıyor, açılışta F8 ile raid konfigürasyonuna girdiğimde 1 disk için replacement yazıyor, smart start cdsi ile başlattığımda da waiting for rebuild yazıyor ancak hiç bir işlem yapmıyor. 

sunucu üzerinde novell netware 4,33 kurulu ve açılmıyor kurtarma ihtimalkim var mıdır?

Teşekkürler.

Gönderildi : 07/10/2013 19:25

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Disk üzerinde fiziksel arıza çok büyük değilse, data kurtarma firmaları bu konuda size yardımcı olabilir, yakın zamanda benzer bir sorunda destek aldım ve sıfır kayıpla atlattım. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/10/2013 03:25

(@caglayanbenzer)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

raid 5 olduğundan bozulanın yerine yenisini taktığımda ortadaki led in sürekli yeşil yanması gerekmez mi ? bi dakika boyunca yanıp sönüyor sonra hiç bir led yanmıyor.

Ayrıca 4 diskle de işletim sisteminin açılması gerekmez mi ?

Gönderildi : 08/10/2013 13:07

(@turkerata)
Gönderiler: 178
Estimable Member

işletim sistemi ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum. smart start cd si ile başlatıp,

array configuration utiliy den kontrol edebilir misiniz? ekran görüntüsü görme ihtimaliniz var mı?

Gönderildi : 08/10/2013 13:13

(@caglayanbenzer)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet kontrol ettim defarlarca 

tüm diskleri tmamaladığımda Raid 5 array üzerinde saat işerti çıkıyor ve status mesajı olarak "waiting for rebuild" veriyor.

Gönderildi : 08/10/2013 14:20

Paylaş: