Forum

Gen 8 Firmware Upgr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gen 8 Firmware Upgrade Hakkında

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

HP Proliant Gen 8 sunucular üzerinde Intelligent Provisioning seçeneğini kullanarak firmware upgrade işlemini gerçekleştiribiliyorum sorum şu noktada olacak Perform Maintenance seçeneğini kullanarak Intelligent Provisioning Preferences seçeneğini seçip ilgili proxy ayarımı yapılandırdıktan sonra hem firmware hem psp hem os kurulumunu gerçekleştirebilirmiyim. Eğer Preferences seçeneğindeki işlemi yapmazsam ve mevcut yapımda bir proxy varsa mantık olarak HP Web site gidip firmware paketlerini alamayabilirim.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 10/03/2013 14:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Net üzerinden firmware alınca bazılarında hata verebiliyor. Bu nedenle direk iso olarak indirip kurmanızda yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/03/2013 17:06

(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Net üzerinden firmware alınca bazılarında hata verebiliyor. Bu nedenle direk iso olarak indirip kurmanızda yarar var.

Hocam nasıl bir hata ile karşılaşabiliriz konu ile ilgili deneyiminiz varsa paylaşabilir misiniz?

Gönderildi : 11/03/2013 01:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Yaklaşık 50 patch buluyor bazılarını güncelleyemiyor. Bu nedenle firmware update download edilip isoyu dvdye yazıp boot ederek güncellenmesi daha yararlı.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/03/2013 11:36

Paylaş: