Forum

HP Gen 7 ile HP Gen...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Gen 7 ile HP Gen 8 arasındaki en büyük farklar

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
598 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

HP Gen 7 ile HP Gen 8 arasındaki en büyük farklar nelerdir. (ILO 3 ile ILO 4 de olabilir) Bu konuda görüşlerinizi alabilir miyim artıları ve eksileri nelerdir.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 05/03/2013 20:55

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba,

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/sm/WF02a/15351-15351-3328412.html?dnr=1    bu adreste  karşılaştırma yaparak farkları görebilir siniz.

Hüseyin. 

Gönderildi : 06/03/2013 12:07

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/sm/WF02a/15351-15351-3328412.html?dnr=1    bu adreste  karşılaştırma yaparak farkları görebilir siniz.

Hüseyin. 

Hocam link için teşekkür ederim. Linkten ayrı gözle görebildiğiniz yenilikler nelerdir bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 07/03/2013 11:32

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Önden görünüm komple yeni yani kasa komle yenilenmiş durumda, disk'lerin kasaları'da değişik ışıklandırma sistemi falan baya janjanlı olmuş durumdadır, DL385p üzerinde 24 adet ram slotu var ve 768GB'a çıkabilirsiniz bu sunucu ile.

Saygılarımla.   

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/03/2013 13:40

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Önden görünüm komple yeni yani kasa komle yenilenmiş durumda, disk'lerin kasaları'da değişik ışıklandırma sistemi falan baya janjanlı olmuş durumdadır, DL385p üzerinde 24 adet ram slotu var ve 768GB'a çıkabilirsiniz bu sunucu ile.

Saygılarımla.   

Recep Hocam Merhaba,

HP Gen 8 sunucularda makalelerde okuduğum kadarıyla onboard ethernet seçimi yapılabiliyor. (1Gbps,Flex10,FlexFabric) Bu konu hakkında deneyimim yok. Active Health System Log ile sunucu üzerinden donanımsal log konfigürasyonu alabiliyoruz. (Bu işlemi gerçekleştirdim.) HP Gen 8 sunucularda olan benim gördüğüm özellik panellere olan security sınırlaması (RBSU gibi bunu da en yakın zamanda deneyecem) HP Gen 8 ile bir diğer gelen güzel özellik ise Smart Start ve Firmware Upgrade seçeneğinin embedded gelmesi. Intelligent Provisoning ile sunucu kurulumu daha kolay bir hal almış. ILO 2 4mb flash cache,ILO 3 8mb cache kullanıyordu yalnış hatırlamıyorsam ILO 4 ile bu özellik 4 gb olarak karşımıza geliyor (Bu durum hakkında emin değilim) Gen 8 ile beraber DIMM yuvası artmış gibi görünüyor. Led panel özelliği ile ayrı bir güzel görüntü. Okuduğum tüm bu özelliklerden başka göze carpan özellik konusunda arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim.

Gönderildi : 08/03/2013 18:31

Paylaş: