Forum

HP DL 380 G7

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP DL 380 G7

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
404 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

HP DL 380 G7 sunucum üzerinde 6 diske sahibim.Sunucuyu açtıktan sonra Firmware (10.10) Upgrade işlemini tamamladım.Daha sonra HP Smart Start 8.7 x64 CD ile RAID yapımı hazırladım bunun akabininde işletim sistemini (w2k8 r2 enterprise) kurdum herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.Sunucu reboot ettiğinde Starting Windows ekranında takılı kalıyor nedenini anlayamadım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 15/12/2012 10:46

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Offline Diagnostic ile ramleri kontrol eder misiniz?

Bi sıkıntı yoksa yeniden kurmayı deneyin.
Selamlar.

Gönderildi : 16/12/2012 15:22

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Offline Diagnostic ile ramleri kontrol eder misiniz?

Bi sıkıntı yoksa yeniden kurmayı deneyin.
Selamlar.

RAM ve disk kontrollerini yaptım fakat sorun hala devam ediyor.Firmware Upgrade yaptık. Smart Start 8.7 CD'sini kullanarak işletim sistemini kuruyorum. İşletim sistemini kuruyor daha sonra ise Windows ekranında loading kısmı geçmiyor.Raid Kontroller kartından olabilir mi? Sunucu önemli bir durumda olduğu için HP case açıldı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 18/12/2012 00:46

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba, case açmakla iyi etmişsiniz. Sık görülmemekle birlikte olabilen sıkıntılar, sizden şunu yapmanızı rica edeyim, işletim sistemini smart start kullanmadan kurmayı deneyin. Ardından PSP geçersiniz...

Sonucu bekliyorum. Selamlar.

Gönderildi : 18/12/2012 01:15

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, case açmakla iyi etmişsiniz. Sık görülmemekle birlikte olabilen sıkıntılar, sizden şunu yapmanızı rica edeyim, işletim sistemini smart start kullanmadan kurmayı deneyin. Ardından PSP geçersiniz...

Sonucu bekliyorum. Selamlar.

Hocam işletim sistemini kurmaya kalktığımda Windows Starting ekranında askıda kalıyor ve herhangi bir tepki vermiyor.HP den gelecek çözümü bekliyoruz artık ama aklıma gelen kontrolleri de yapamaya çalışıyorum.(Aklıma gelen RAID Controller kart arızası ama nasıl yapabilirim.) Aklınıza gelebilecek çözümlere açığım .

Gönderildi : 18/12/2012 19:24

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Raid yapılandırmasını değiştirerek ve kullanmadan smart start harici kurulum deneyebilirsiniz.
Bir önceki firmwire dönülebilir.
Smart start ile başarıyla kurulum yapılıyorsa IDE ve Raid Controller sürücülerini manuel indirerek, restart etmeden yeniden tanıtarak denenebilir.
Kurulum sonrası hdtune vs ile diskleri smart taramadan da geçirebilirsiniz bunlarla ilgili bir problem, smart hatası olabilir.
Bu tip Raid controller'leri ayrıntılı benchmark etmenin pek bir yolu yok açıkçası.
O model de anakart üzerinde SATA portu mevcutmuydu hatırlamıyorum bir disk ile buradan da kurulum denenebilir, ek sürücü istemeyecektir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/12/2012 20:58

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Raid yapılandırmasını değiştirerek ve kullanmadan smart start harici kurulum deneyebilirsiniz.
Smart start ile başarıyla kurulum yapılıyorsa IDE ve Raid Controller sürücülerini manuel indirerek, restart etmeden yeniden tanıtarak denenebilir.
Kurulum sonrası hdtune vs ile diskleri smart taramadan da geçirebilirsiniz bunlarla ilgili bir problem, smart hatası olabilir.
Bu tip Raid controller'leri ayrıntılı benchmark etmenin pek bir yolu yok açıkçası.
O model de anakart üzerinde SATA portu mevcutmuydu hatırlamıyorum bir disk ile buradan da kurulum denenebilir, ek sürücü istemeyecektir.

İbrahim Hocam, 

RAID yapılandırması değiştirerek ve smart start kullanmadan kurulum denedim fakat sonuç maalesef olumsuz sonuçlandı.Firmware olarak güncel olanı kullanmak daha iyi olur diye düşünüyorum çünkü production ortamına çıkan makine en az 2-3 sene o firmware ile yoluna devam ediyor. Disk kontrolleri ile loglar ise HP tarafından kontrol edildi fakat olumsuz bir sonuca rastlanmadı.Son olarak RAID Controller kartının pilini çıkartıp işlem deneyeceğim.

Gönderildi : 19/12/2012 12:01

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

İbrahim Hocam, 

RAID yapılandırması değiştirerek ve smart start kullanmadan kurulum denedim fakat sonuç maalesef olumsuz sonuçlandı.Firmware olarak güncel olanı kullanmak daha iyi olur diye düşünüyorum çünkü production ortamına çıkan makine en az 2-3 sene o firmware ile yoluna devam ediyor. Disk kontrolleri ile loglar ise HP tarafından kontrol edildi fakat olumsuz bir sonuca rastlanmadı.Son olarak RAID Controller kartının pilini çıkartıp işlem deneyeceğim.

Merhaba,

HP DL 380 G7 sunucusu ile ilgili board değişimi yapıldı. Kurulum aşamasında herhangi bir sorun ile karşılaşılmadı.Yardımcı olan ve fikir veren herkese teşekkür ederim.

Gönderildi : 22/12/2012 23:21

Paylaş: