Forum

HP data protector 5...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP data protector 5.5 ile yedekleme

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@GokhanErbas)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

HP data protector 5.5 yazılımım var. LTO 3 teyp ve 800 GB lık kasetlerim ile file serverımın yedegini alıyorum.800 GB lık kartuşlarımız zamanla

eskidi yenılerini aldım.Ama 800 GB veya başka bir degerde formatlamak istedigimde kasetleri hep default degerinde  (102400 ) formatlıyor. Bu

konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 25/10/2012 22:42

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

kartuşları formatlarken ilk aşamada lto grubunu, ikinci aşamada kartuşa vereceğiniz ismi, üçüncü aşamada additional options altında da kartuş format boyutunu belirleyebilirsiniz. "options" altında "force operation" seçip, "medium size" altındaki değeri "specify" ile istediğiniz değerde atayabilirsiniz.

üstüne herhangi bir data yazılmış kartuşlarınızın protection şeklini permanent yaptıysanız öncelikle devices & media altından kartuş üstüne sağ tıklayıp recycle yapmalısınız.

Gönderildi : 29/10/2012 13:51

(@GokhanErbas)
Active Member
Konu başlatıcı

Meraba

Dediginiz gibi yapıyorum  force operation ı seçiyorum specify degerinide farklı degerler girmeme ragmen hep 102400 degerinde formatlıyor.Yeni alınmış kasetlerde olsun eski kullanılmış kasetler olsun fark etmiyor.

Gönderildi : 31/10/2012 20:17

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

farklı değerler girip 102400 değerini devices & media altındamı okuyorsunuz yoksa farklı bir yerden mi?

destek anlaşmanız devam ediyorsa son patchleri geçtinizmi?

Gönderildi : 31/10/2012 21:16

(@GokhanErbas)
Active Member
Konu başlatıcı

Farklı değer girip formatladıktan sonra device & media altından bakınca öğle görünüyor  özelliklerinden bakılıncada aynı şekilde  ( 102400 ) görünüyor.

Malesef destek anlaşmamız yok.Patch leri yüklüydü ve daha önce de böyle bi problem yapmıyordu.

Gönderildi : 01/11/2012 07:58

Paylaş: