Forum

HP LTO-5 RW Data Ca...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP LTO-5 RW Data CardBridge Hakkında

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,000 Görüntüleme
(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhabalar;

Sistemimizde Hp Auto loader G2 backup unitesi kullanıyoruz ve yedeklerimizi de Symantec Backup Exec Programı ile alıyoruz.Kullanmış olduğumuz kasetler LTO-5 (1.5 TB sıkıştırılmış 3 TB)

Backup stratejimizde günlere,haftalara ayrılmış kasetler var.Örneğin A kasedi pazartesi günlerinin kaseti her pazartesi o kaset üzerine backup alınıyor.Bu şekilde haftanın 5 günü için 5 kaset ayrılmış durumda.Haftalık içinde a kaset ayın 1,2,3,4 haftaları berlilenmiş haftalık kasetlere backup alınıyor.

Sormak istediğim ise şu bu kasetlerin yazım ömrü ne kadardır.Aktif olarak ne kadar zaman bu kasetlere veri yazabilirim.Bunun ortalama bir süresi varmıdır.Yada ne kadar süre kullanılması gerekir.Ben kaset hakkında biraz araştırma yaptım ama tam olarak aktif kullanım süresi ile ilgili pek bi bilgi bulamadım.Ben sürekli bu kasetlerin üstüne yazarsam belli bir süre sonra okuma ve yazma hataları çıkacağını düşünüyorum.Sektörde aktif olarak kullanan arkadaşlar bu konuda bana biraz bilgi verirse sevinirim.

Şimdiden Teşekkürler...

Gönderildi : 15/06/2012 20:00

(@SelahattinMEHMETOGLU)
Gönderiler: 10
Active Member

Sanırım kimse cevaplamak istememiş. 🙂

Manyetik olduklarından dolayı ömürleri saklama koşullarına bağlı. Çok fazla nemli ve çok fazla kuru, çok fazla sıcak ve çok fazla soğuk ortamlarda durmamalı. Mesela kartuşun içinden çıkan kağıda bakabilirsin. Santrallerden, UPS lerden ve herhangi bir manyetik dalga yayabilecek bir cihazdan uzak tutulmalı. Bununla beraber benim tavsiyem 2 yıldan fazla kullanma. Kağıdın üzerinde belirtilen şartlara uymaz isen o kartuşların ömrü 6 aya kadar inebilir. Ayrıca birşey daha unutmamalısın. O da o kartuşların raf ömrü ve nerede saklandıklarıda sana gelmeden önce. Çok uzun beklediyse rafta kartuşu cihaza taktığında mesela senden clean kartuş isteyebilir falan filan. 🙂

Gönderildi : 16/06/2012 16:17

(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sanırım kimse cevaplamak istememiş. 🙂

Manyetik olduklarından dolayı ömürleri saklama koşullarına bağlı. Çok fazla nemli ve çok fazla kuru, çok fazla sıcak ve çok fazla soğuk ortamlarda durmamalı. Mesela kartuşun içinden çıkan kağıda bakabilirsin. Santrallerden, UPS lerden ve herhangi bir manyetik dalga yayabilecek bir cihazdan uzak tutulmalı. Bununla beraber benim tavsiyem 2 yıldan fazla kullanma. Kağıdın üzerinde belirtilen şartlara uymaz isen o kartuşların ömrü 6 aya kadar inebilir. Ayrıca birşey daha unutmamalısın. O da o kartuşların raf ömrü ve nerede saklandıklarıda sana gelmeden önce. Çok uzun beklediyse rafta kartuşu cihaza taktığında mesela senden clean kartuş isteyebilir falan filan. 🙂

Bilgi için teşekkürler Selahattin Bey...

Gönderildi : 17/06/2012 00:17

Paylaş: