Forum

hp notebook kapnma ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hp notebook kapnma sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@iufenmat)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

selamlar...

benim hp pavilion dv6700 leptobum var . ben buna deamon tool kurduğumda bilgisayar

açıldıktan 5-6 saniye sonra mavi bir ekran çıkararak kendiliğinden kapanıyor.

ekranda memory check yazıyoo ve geri sayım yapıyo. oda çok sürmeden kapanıyoo.

ne yapmam gerekli. acaba bunun nedene neddir? bana çok acıl lazım..

ilginizee şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 07/07/2008 02:59

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Mevcut sorununuzla ilgili olarak size yardımcı olabilmemiz için lütfen öncelikle aldığınız hata kodunu bizimle paylaşın. Event Viewer (olay görüntüleyici) içerisin yer alan hata kodlarını belirtiniz. İşletim Sisteminiz ve Servis pack ve kullanılan dil nedir ? Deamın Tool programının hangi versiyonunu kullanıyorsunuz v.s. bu bilgileri lütfen belirtiniz.

Mavi ekran hata kodunu göremiyorsanız . Xp için Sistem Özelliklerinden gelişmişe gelin oradan Başlangıç ve kurtarma ayarlarına gelin ve Sistem Hata seçeneklerinden Otomatik yeniden başlat seçeneğini kaldırın.

Gönderildi : 07/07/2008 03:20

(@iufenmat)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederrim

kullandığım işletim sistemi vista home pre. deamon tools un da kullandığım versyonu 4.124 tür. kullanılan dil türkçe. ama hata kodunu göremiyorum.

zaten hata çıktığında hatayııı okuyamadan bilgisayar direk kapanıyor.daha öncede dediğim gibi sanırsam check disk diyoo ondan sonra geri sayım yapıpp sayım daha bitmeden kapanıyor. bilgisayara onarma yaptım ama belkii hata bu olabilir.

Günlük Adı:    System
Kaynak:        Microsoft-Windows-Kernel-General
Tarih:         08.07.2008 10:27:34
Olay Kimliği:  5
Görev Kategorisi:Yok
Düzey:         Hata
Anahtar sözcükler:
Kullanıcı:     SYSTEM
Bilgisayar:    çaylak-PC
Açıklama:
{Kayıt Defteri Kovanı Kurtarıldı} Kayıt defteri kovanı (dosya): '\??\C:\Users\çaylak\AppData\Local\Microsoft\Windows\UsrClass.dat' bozuldu ve kurtarıldı. Bazı veriler kaybolmuş olabilir.
Olay Xml'si:
<Event xmlns="
http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event ">

yardımlarınız için teşekkür aderim

Gönderildi : 08/07/2008 14:01

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Buradan bug'ı giderilmiş sürümü indirin lütfen. Mavi ekran hata kodunu görebilmeniz için yukarıda size anlattığım gibi yaparsanız mavi ekranda kalacaktır.

Gönderildi : 08/07/2008 20:50

Paylaş: