Forum

Nas Server Öne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nas Server Önerisi

hasansarı
(@hasansari)
Üye

Merhabalar, Ağımızdaki dosyların yedeklenmesi için sas destekli ekonomik bir nas server tavsiyesi istiyorum. Dahili olması hız açısından çok önemlimidir bilemiyorum ancak, sonuçta hızlı olsun yeter.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 16/09/2011 17:43
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar

Zyxel NSA-2401 gayet güzel bir çözüm. bir iki yerde kullanma fırsatım oldu Zyxel ürünlerini ve gerçekten güzel.

Active Directory ile entegrasyonu da var bu ürünün.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/09/2011 18:04
hasansarı
(@hasansari)
Üye

Teşekkür ederim inceleyeceğim.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 16/09/2011 20:43
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

qnap netwrok cihazlarıda performans açısından iyidir incelyebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2011 02:33
Tarkan Ateş
(@TarkanAtes)
Üye

Eğer
4 x 1Gb portlu 
16 x SAS / SATA / SSD disk destekli,3TB diskleride kullanayım,diskleri kendim alayım

Hem NAS hemde iSCSI Hardware Target  özelliği olsun
Redundant Power olsun derseniz

Promise VessRAID 1840i ürününü önerebilirim.
http://www.mtfbil.com/default.asp?id=131
yada

2 x 1Gb copper ve
2 x 8Gb fibre çıkış olsun SAN yapacağım dersenizde 
Promise Vessraid 1840f modeli olabilir.

http://www.mtfbil.com/default.asp?id=144  

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2011 03:48
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="hasansarı"]

Merhabalar, Ağımızdaki dosyların yedeklenmesi için sas destekli ekonomik bir nas server tavsiyesi istiyorum. Dahili olması hız açısından çok önemlimidir bilemiyorum ancak, sonuçta hızlı olsun yeter.

[/quote]

Hocam bu işin en ekonomik yolu FreeNas dır. Uzun vadede kullandığın donanıma göre sırf elektirik masrafı nedeni ile ekonomik olma özelliğini kaybeder :). Ayrıca sorun anında destek bulmak için help dosyası ve IRC kanalları dışında kendine dost bulamazsın.

Performans ve destek isterim ücretide iyi olsun dersen Synology tavsiye edebilirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/09/2011 03:06
SerkanTaş
(@serkantas)
Üye

Uğur Hocamda Söylemiş Bende Yineliyorum QNAP Basit Uygun Bir Çözüm Olacaktır Tavsiyede Ederim Bizzat 259 Pro + Ve 809u-rp Modellerini Kullanıyorum Mükemmel Hızlı Bir Cihaz Olması İle Birlikte Bir Çok Özelliği Mevcut Real-time Replication Özelliğini 2 Cihaz Arasında Kurdum Felaket Senaryolarından Birini Çözdüm. Ya Kullanıcı Dosyaları Silerse İhtimali Kalmadı . Kurulumu Yapılandırması Açısından Yardımcı Olabilirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/10/2011 21:56
Paylaş: