Forum

Hp Proliant ML150 G...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp Proliant ML150 G3 Server 2008 R2 Kurulumu

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
655 Görüntüleme
(@SebahattinYUREKLi)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ...

Şirketimizde Hp Proliant ML150 G3 Server bulunmaktadır. Hp sitesinde ve call center da 2008 desteği olmamadıgını bunukurarsanız size  destek veremeyeceğimizi söylediler. Bu konu da hakkında bilgi olanlara soruyorum. SBS 2008 R2 bu sunucuya kurulur mu  ? kurulursa ne gibi sorunlar çıkar. Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

Gönderildi : 09/06/2011 19:29

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

hocam muhtemelen kurulum yapılır ama daha sonrasında cihazda olusabilecek bir sorunda hp'den destek alamayabilirsiniz

elinizin ayağınızın bağlı olduğu bir durumda sıkıntı yaratabilir bu 

Gönderildi : 09/06/2011 20:00

(@SebahattinYUREKLi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

onlarında dediği bu yalnız ne gıbı sorun yasayacagımı merak edıyorum acıkcası 🙂 yanıı donanımsal olarak bır arıza cıkarma ıhtımalı var mı ?

Gönderildi : 09/06/2011 20:04

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

hocam uzerine kurulan isletim sisteminin donanım sorunu yaratma ihtimali oldugunu sanmıyorum

Gönderildi : 09/06/2011 20:44

(@SebahattinYUREKLi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bende aynı şekilde düşünüyorum ama onemli olan kurulum aşaması hadı kurulduktan sonra da driver tanıması. Driverler için windows 2008 güveniyorum ama kurulum aşamasında sorun çıkarır diye açıkçası biraz da korkuyorum. 🙂

Gönderildi : 09/06/2011 21:37

(@SebahattinYUREKLi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bu konuda bilgisi olan yok mu arkadaşlar ?

Gönderildi : 10/06/2011 16:35

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Müsait bir zamanda deneyerek görmeniz daha mantıklı değilmi ?

Gönderildi : 28/06/2011 02:55

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Desteği bulunmayan br sistemi kullanmak size ilerde sourn çıkarabilir. Ya server 2003 ile devam edin, yada bunu test olarak kullanın

Gönderildi : 28/06/2011 04:01

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Üreticinin desteklemediği versiyon işletim sistemi kullanmak öncelikle driver tarafında sorun yaşamanıza sebep olacaktır. Kurduğunuz işletim sistemi server'ı ayakta tutacak driverlerları eşleştirdi çalıştı diyelim ama bu arada kullanacağı direverlar direk bu server ve bu işletim sistemi için yazılmadığı için öncelikle performans sorunu mutlaka yaşarsınız, bekmeyen kilitlenmeler server resetlemeleri başınıza gelebilecek olayladır. Hiç sorun yaşamama ihtimaliniz de var. Burada aynı server aynı işletim sistemini test etmiş bir arkadaşımız karşınıza çıkmadıkçada, deneyip görmekten başka şansınız yok gibi şu aşamada.

Eğer kuracaksanız bir önerim şu olacaktır, canlı ortama aktarmadan önce kullanmak istediginiz tüm uygulamaları üzerine kurup 15-20 gün sorunsuz çalıştığını görmeden kullanıcılara server'ı açmayın derim. 

Biz yukarıda yazdığım problemleri üreticinin Windows Server 2003 destegi olmayan bir server'ına bu işletim sistemini kurup çalıştırmıştım yıllarca sorunsuz çalıştı fakat, 4 CPU'lu server'ın performansı yerlerde sürünüyordu. Üretici hiç bir driver'ın Windows 2003 sürümünü çıkartmadı.
Çok performans istemeyen bir iki uygulamayı bu server üzerine atıp orada ayakta tutmuştuk. Windows Server 2008 HyperV kurulumu sonrasında'da ilk sanal ortama konvert ettiğimiz sonrada emekliye ayırdığımız server bu server olmuştu. Bu server 11 yıl boyunca çalıştı 7/24 hiç durmadan. 

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/06/2011 09:29

(@SebahattinYUREKLi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba...

Öncelikle uzun zamandır giremedim foruma. Bundan dolayı özür dilemek isterim. Malum işlerden dolayı bir fırsatını bulamadım. Şu an windows 2008 R2 yi kurdum. Yaklasık 1 ay oldu nerdeyse bir sorun çıkarmadı. Kullancıları hemen serverı acmam gerekirdi. Sonucta elimde tek server var. Şimdilik bir sorun yok gibi gözküyor.

Gönderildi : 08/07/2011 02:45

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba...

Öncelikle uzun zamandır giremedim foruma. Bundan dolayı özür dilemek isterim. Malum işlerden dolayı bir fırsatını bulamadım. Şu an windows 2008 R2 yi kurdum. Yaklasık 1 ay oldu nerdeyse bir sorun çıkarmadı. Kullancıları hemen serverı acmam gerekirdi. Sonucta elimde tek server var. Şimdilik bir sorun yok gibi gözküyor.

Ger bildirim için teşekkürler

Gönderildi : 17/07/2011 04:31

Paylaş: