Forum

HP Storage

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Storage

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
383 Görüntüleme
(@SebahattinKOSE)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

HP Storage P2000 i düzgün bir şekilde dl380 g7 ye FC ile bağladım. Storage in üzerindeki diskleri raid5+1 hot spare li 2 şer grup yapmak istiyorum. HP nin hangi tool u ile bu işlemi yapabilirim. CD sinde göremedim. Şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 04/03/2011 01:38

(@yalcinkaraca)
Gönderiler: 354
Reputable Member

Merhaba Sebahattin bey;

HP Storage P2000 kurulumu için ISCI Portunda Yönetim Consoluna ulaşmanız gerek ip adresini hatırlayamadım

Gönderildi : 04/03/2011 02:27

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Management IP adresleri 10.0.0.1 ve 10.0.0.2 şeklindedir kendi bilgisayarınıza 10.0.0.10 gibi bir IP adresi vererek direk bu portlardan sisteme erişebilirsiniz. Ayrıca sistemi ip adresi alabilecegi bir network'e baglayıp Msa discover tool isimli yazılımla ürünüzü network'te buldurup erişebilirsiniz. Internet eksplorer'dan bu ip adreslerine girerek yönetim işlemlerini yapabilirsiniz. (user name: manage  password: !manage şeklinde olması gerekiyor.)

Konsol'dan sisteme erişip komut ile ip ve şifre değiştirme işlemlerinide yapabilirsiniz.

Bunların hepsi aşağıdaki dökümanda anlatılıyor, bu kitap yönetim işlerini yaparken size yardımcı olacaktır. 37-38-39 sayfalarda sisteme erişim işlemleri anlatılıyor.

http://www.docstoc.com/docs/55321686/P2000-G3-MSA-System-FC---User-Guide

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/03/2011 03:06

(@SebahattinKOSE)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler  hocam, anlattığınız şekilde hallettim.

Gönderildi : 05/03/2011 03:15

Paylaş: