Forum

HP Color LaserJet C...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Color LaserJet CP12145 - HP Basic Color Match

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
417 Görüntüleme
 EgeM
(@EgeM)
Gönderiler: 9
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

HP Color LaserJet CP12145
Yazıcı 1. Makineye takılı ve paylaşıma açık, 2. makineye ise çalıştır'a \\BirinciMakineAdi Yazıp Yazıcı ismini sağ tıklayıp Bağlan ile yazıcıyı ekledim.

Sınama sayfası aldığımızda sorun yok. Çıktıları veriyor.

Tıbbı görüntüleme ile hastaların gastroskopi raporları çıkartılıyor.Ve renkler koyu çıktığı için yazıcının bağlı olduğu makinede hp sitesinden "HP Basic Color Match" ile istediğimiz renkleri basılması için Renk temalarını oluşturdum.

Aşağıdaki resim yazıcının bağlı olduğu maknedeki renk temalarıdır.
Bu yazıcının bağlı olduğu makinedeki oluşturduğum renk temaları

Ben ağ üzerindeki diğer bilgisayarda  HP Basic Color Match programını kullanmaya çalıştığımda yazıcıyı görmedi 🙁 Bende yazıcının USB kablosunu 2. bilgisayara bağladım ve internetten indrdiğim CD sindeki driveri ile kurdum. HP Basic Color Match o zaman gördü ve logo1 logo2 logo3 gibi renk temalarını ekledim. Daha sonra yazıcıyı birinci makineye bağladım.

Ben Renk Temalarını windows altında sakladığını düşünerek bu işlemi yaptım. Ve yazıcıyı tekrar ağ üzerinden ekledim ama renk yönetimine müdahale ettirmedi.

Ve 2. makinede Yazdırma Tercihlerindede, renk temalarınıda göstermedi.

Yazıcıyı ağ üzerindeki başka bir bilgisayara ekler iken ben hata mı yapıyorum? Veya bu Renk temalarını ağ üzerindeki başka bilgisayarlarda nasıl kullanabilirim?

Konuyla ilgilendiğiniz için şimdiden çok teşekkürler...

Gönderildi : 25/12/2010 22:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Yazıcının muhtemel network desteği olmadığı için bu sorunu yaşıyorsunuzdur. HP lerde çok görülen bir durum. Case açarsanızda yazıcının network desteği olmadığı için yardımcı olacaklarını sanmıyorum.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/12/2010 03:41

Paylaş: