Forum

hp proliant ml150 g...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hp proliant ml150 g3 kurulum sorunu.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
367 Görüntüleme
(@berkcekisbas)
Gönderiler: 46
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhama arkadaşlar şirkete yeni bir hp proliant ml150 g3 sunucu aldık. fakat sunucu kurulumlarında fazla deneyimli değilim. içindeki installation cd si ile kurulum yapıyorum. boot edilen cd de normalde birçok işletim sistemi oluyor ve birini seçiyordum yada other iel deam edebiliyordum. fakat bu cihazın içinde gelen kurulum cd sinde sadece server 2003 ve 2008 kurulumlarını destekliyor. fakat ben cihaza linux cet os 5.5 kurmak istiyorum. kurulum cd si olmadan boot edip kuruluma başlamak istediğimde ise sistem kernel panic hatası veriyor ve linux kuramıyorum . arkadaşlar yardım lütfen :((

Gönderildi : 05/12/2010 02:42

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bazı sunucular bazı işletim sistemlerini desteklemez ve bu bilgi sunucuların çiplerine işlenir ve kuramazsınız. 

büyük bir ihtimalle almış olduğunuz sunucu CentOS desteklemediği için kurulum yapamıyorsunuzdur.

Yeni bir sunucu almalısınız. HP de bu konuda pek birşey yapamıyor bildiğim kadarıyla.

kolay gelsin

Gönderildi : 05/12/2010 10:43

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

ML150 G3 sunucunun yeni olduğunu sanmıyorum herhalde 2. el aldınız. CentOS kurulumunda problem olacağını sanmam, muhtemelen ayarlarında bir sıkıntı var.

Raid yapısını düzgün oluşturdunuzmu?

Gönderildi : 08/12/2010 21:46

Paylaş: