Forum

hp ml110 g5 üz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hp ml110 g5 üzerine raid kurulumu hakkında

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
755 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 668
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar yeni bir hp ml110 g5 server aldık ve üzerinde 1 hdd geldi 2nci hdd elde olmadığından ötürü tedarik edilince gelecekmi bu arada bu server üzerine 2k3 r2 sp2 ent kurulucak ve burada web+ftp+mail server kurulacak birincisi bunlar için nasıl bir partition yapmalıyım 2nci olarakda tek hdd olduğuna göre burada direk kurulum yapmak zorundayım sanırım ve daha sonra diğer hdd geldiğinde çalışan sistemde raid yapılabilirmi? bu arada raid 0 la 1 arasındaki fark nedir?

herkese şimdiden teşekkürler ve aynı zamanda da başarılar...

Gönderildi : 25/05/2008 16:27

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Berkant Hocamızın makalesini okuyabilirsiniz.

http://cozumpark.com/blogs/donanm/archive/2008/05/23/hp-proliant-sunucularda-smart-start-cdsi-ile-raid-ve-sistem-kurulumu.aspx

Gönderildi : 25/05/2008 22:13

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Merhaba;

Web+ftp+mail server kuracaksan data güvenliği ön planda olmalı bence ve Raid 5 yapman daha mantıklı olacaktır.

Yada raid bu makinada  2 disk ile raid 1 yapmalısın, performans düşecek ama data güvenliğin sağlanmış olacak.

Rahmi hocamın vermiş olduğu  linkte  smart start cd si ile kurulum anlatılmış ancak ML/DL 100 serisi için geçerli değildir. Smart start cd ile kurulum desteklememektedir.

Kolay gelsin.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 26/05/2008 01:24

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Teşekkürler Erdoğan hocam, sıkı takiptesiniz 🙂

Gönderildi : 26/05/2008 01:59

(@Anonim)
Gönderiler: 0

🙁 link çalışmıyor,

bu gun hp dl160 server aldım, 2 adet 320 disk ile raid 1 yapacagım,

diskleri bagladım ve raid setup a girdim, raid 1 için işlemi başlattım ama 1 saat içersinde % 5 i anca tamamladı bu işlem bu kadar uzun mu sürer

Gönderildi : 02/04/2009 00:41

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

merhabalar yeni bir hp ml110 g5 server aldık ve üzerinde 1 hdd geldi 2nci hdd elde olmadığından ötürü tedarik edilince gelecekmi bu arada bu server üzerine 2k3 r2 sp2 ent kurulucak ve burada web+ftp+mail server kurulacak birincisi bunlar için nasıl bir partition yapmalıyım 2nci olarakda tek hdd olduğuna göre burada direk kurulum yapmak zorundayım sanırım ve daha sonra diğer hdd geldiğinde çalışan sistemde raid yapılabilirmi? bu arada raid 0 la 1 arasındaki fark nedir?

herkese şimdiden teşekkürler ve aynı zamanda da başarılar...

Merhaba,

Bütün bunları bu servere mı yükleyeceksiniz? Kaç kişi tıklayacak bu siteye veya kaç kişi ftp kullanacak? Bu sunucu giriş seviyesidir, fazla yüklenirseniz performans vermez.

100 serisi ürünler smart start desteklemezler, bunun için onların kurulumu elle yapılır. Disket sürücünüz yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz. HP ürünleri 3.party sürücüleri genelde desteklemez ve kendi sürücüleri pek bulunmaz. Bunun için HP Onarım merkezinden yardım alabilirsiniz.

Tek HDD ile işlem yapmayın. Bunda nasıl bir güvenlik bekleniyor ki? İkinci HDD'yi herhangi bir HP satış kanalından temin edebilirsiniz.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 02/04/2009 10:47

Paylaş: