Forum

HP ML110G5 Server &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP ML110G5 Server Özelliği Hakkında

6 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

• İşlemci Intel® Xeon® processor E3110 (3.00 GHz, 65W, 1333MHz FSB, 6MB)
  • Chipset Intel® 3200
  • Toplam PCI slot 4
  • PCI slot tipi 1 x 32 bit PCI,2 x PCIe X1,1 x PCIe X8
  • Bellek 2GB (1x2GB) PC2-6400 unbuffered ECC DDR2-800 MHz / Maks. 8 GB
  • SCSI / RAID HP Embedded 4 Port SATA Controller with embedded RAID
  • LAN Embedded NC105i PCI Express Gigabit Ethernet Server Adapter
  • Grafik 32MB paylaşımlı; 1600 x 1200 x 16M çözünürlük
  • USB 8 (2 Dahili, 2 önde, 4 arkada)
  • HDD sürücü 250 GB Serial ATA / Maks. 3TB ( 4 x 750GB) SATA
  • Cdrom sürücü DVD-RW
  • Boyutlar 4U Tower
  • Güç kaynağı Bir adet 365 W Yedek Olmayan Güç Kaynağı
  • İşletim sistemi desteği MS Windows Svr, Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux
    Enterprise
  • Diğer özellikler Sadece DC361B HP marka USB disket sürücü ile işletim
    sistemi yüklenebilir.
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  Arkadaşlar benim kafam karıştıran son madde ben bu serveri aldığımda bu disket sürücü olmadan Server 2003 kuramazmıyım ? Detaylı bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden çok teşekkrüler
  •  
    Gönderildi : 19/10/2009 04:53

(@ugurdemir)
    Gönderiler: 9888
    Illustrious Member

Sata diski göstermek için sata driverlarını kurmak gereklidir.Ancak serverla beraber size gelecek olan smart start cdsi ile kurlumu başlatacağınızdan sata driverları ve raid ayaları gibi işlemleri arayüzden yapabilmektesiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 19/10/2009 11:13

(@hasankorkmaz)
    Gönderiler: 40
    Trusted Member

HP ML110G5 server ne yazıkki smart cd siniden raid yapılandırmasını desteklemiyor,  Ugur Bey'in dediği gibi arayüzden desteklemiyor HP raid yapılandırmasını bu serverda.

Raid için öncelikle sata/raid olayını biostan aktif hale getirmeliyiz

Sonrasında açılış sırasında F8 tuşuna bakarak raid yapılandırmamız için gereken bölüme ulaşıyoruz,

Toplamda 1 Tb lik, 2 WD 500 Gb lık diskten oluşan elimdeki serverde array oluşturmak 7 saat civarı sürdü, 

sonrasında Windows Server 2008 kurulumuna başladım, Ama WD Sata diskimi görmedi kurulum, Hp nin sitesinden indirdiğim sata driverları 2008 server'da Usb bellek üzerinden sisteme çok kolay bir şekilde tanıttım ve kurulumu bitirdim.

Gönderildi : 28/10/2009 18:24

(@berkantmutlu)
    Gönderiler: 406
    Reputable Member

Merhaba,

100 serisi sunucular smart start desteklemedikleri için işlemleri manuel yapmanız gerekiyor. Açılışta F6 ile driver tanıtabilirsiniz. HP %99 sadece kendi USB disket sürücüsünü tanır. Şansınızı başka sürücüler ile de deneyebilirsiniz. Türkiye de pek satılan bir ürün değil, piyasada kolay bulunmuyor. Genelde yetkili servise götürüp baktırıyor satın alanlar ya da aldıkları yerden kurulu gelmesini talep ediyorlar.

Daha önce denemedim fakat CD içine driver gömen yazılımlar var sanırım. Onları da deneyebilirsiniz. Fakat başarılı mı bilemiyorum.

Gönderildi : 01/11/2009 14:37

(@miracatmis)
    Gönderiler: 317
    Honorable Member

Merhaba

arkadaşlar bu üründe biostan raid aktif edince cd den bilgisayar başlamıyor boot ayarlarınıda kontrol ettim öncelikli olarak cd/dvd seçili olmasına rağmen düzelmedi yuvasını değiştim yok başka sürücü taktım yok dvd değişitm yok  neden olabilir sizce  

Gönderildi : 19/04/2010 22:17

(@Anonim)
    Gönderiler: 0

Bu tip bir sunucuya disket sürücü ya da raid dirverlerini kurmadan biostan raid enabled yaptım. Raid 1 oluşturdum, server 2003 CDsini taktım bilgisayar cd-romdan başladı  ve windowsu kurdum. Hiç bir sorun çıkmadı ya da driver istemedi. Tabi kurulum bittkten sonra gereken driverleri yüklüyoruz o ayrı.:)

Gönderildi : 29/04/2010 20:44

Paylaş: