Forum

HP sunucuya disk ek...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP sunucuya disk ekleme islemi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@RusenTopcu)
Gönderiler: 189
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

HP Proliant DL580 G5 sunucusu var.üzerinde vmware ESX 3.5 var(9 server).Tüm magazalar bu servera baglanıp online winner'dan rapor alıyor.bu servera 4 adet disk takviyesi yapılacak.

Disk cinsi:492620-B21,Modeli:SGJ925ı40G,boyutu:300gb

4 adet diski bu servera takmam gerekiyor.Magazaların isleyisini etkilemeden islemi pratik bicimde nasıl yaparım.Desteklerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 25/07/2009 18:06

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

diskleri siz zaten fiziksel sunucuya ekleyeceksiniz ve daha sonra bunlar storage management altında görünecek. ve siz daha sonra vmware tarafında işlemlerinizi yapacaksınız.

vmware infrastructure client ile vmware servera bağlanıp düzenleyebilirsiniz.

Configuration --> Storage --> Add Storage

sanallaştırma konusunda uzman arkadaşlarımız da fikirlerini aktarıcaklardır.

kolay gelsin

Gönderildi : 25/07/2009 18:15

(@RusenTopcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cok tesekkürler Mümin bey cevap icin.Daha önce hic böyle bir islem yapmadıgım icin sisteme bir zarar vermekten korkuyorum.magazaların serverla baglantısına bir zarar gelmez umarım.Yapılacak islem ben direk diskleri takıyorum ve vm client ile baglanıp configurasyonu yapıyorum.

Gönderildi : 25/07/2009 18:45

(@RusenTopcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba diskleri taktım.simdi configuration-storage-add storage kısmına geldim.wizard ekranında disk/LUN secili olarak devam ediyorum.sonra select/disklun ekranı geliyor.burada kaldım ekranda taktıgım diskleri göremiyorum.server üzerindede taktıgım disklerin ısıkları yanmıyor.nasıl devam etmem gerekir.yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 25/07/2009 19:25

(@RusenTopcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Donanımsal olarak diskleri görmemesinin nedeni nedir acaba restartmı istiyor makina daha önce karsılasan oldumu?

Gönderildi : 25/07/2009 20:17

Paylaş: